Після розгрому Tut.by та «Нашої Ніви» відвідуваність новинного сайту колишнього силовика зросла вдвічі
Після розгрому Tut.by та «Нашої Ніви» відвідуваність новинного сайту колишнього силовика зросла вдвічі
Телеграм-канал білоруського видання «Єврорадіо» пише, що вони виявили як мінімум одного «бенефіціара» розгрому білоруських видань Tut.by та «Наша Ніви» режимом Лукашенка.
В повідомленні вказано, що виграв від цього конкурент – сайт belnovosti.by. Цей сайт, пише «Єврорадіо», багато років займається рерайтами новин та публікує зливи від білоруських силовиків.
Згідно з аналітичним сервісом Similarweb, у червні кількість відвідувань цього сайту зросла вдвічі – до 128,5 млн. Tut.by почали громити у травні.
Сайт належить фірмі «Медиа Новости». Її засновника звати Віталій Кістерни (Віталь Кістэрны). До 2014 року він обіймав посади в службі внутрішньої безпеки МВС та Академії МВС.
Нагадаємо, що 8 липня 2021 року Міністерство інформації Білорусі заблокувало веб-сайт «Нашої Ниви» через нібито розміщення забороненої інформації. Доступ до сайту зник не лише в Білорусі, а й за кордоном. Через кілька днів після блокування ресурсу «Наша Ніва» оголосила, що готується до запуску нового сайту під старою назвою.
Також 8 липня силовики затримали чотирьох співробітників редакції за ч. 1 ст. 342 КК Білорусі (Організація або підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або участь в них).
Зокрема, це головний редактор Єгор Мартинович, якого побили під час затримання, головред журналу «Наша історія» Андрій Динько, начальника відділу реклами і маркетингу Андрій Скурко і головного бухгалтер Ольга Ракович. Пізніше Ракович та Динька відпустили, а Мартинович та Скурко залишаються за гратами.
19 липня правоохоронці Білорусі оголосили співробітникам порталу порталу «Наша Ніва» нову підозру у «несплаті комунальних послуг», що карається обмеженням волі або колонією до п'яти років.
Також 8 липня КДБ провів обшуки в редакціях і у співробітників незалежних ЗМІ Брестської області. Зокрема, силовики прийшли до редакцій «Медіа-Полісся», «Intex-press», «Брестської газети».
Того ж дня КДБ Білорусі оголосив проведення у країні спецоперації із «зачистки від радикально налаштованих осіб».
Фото: Віталь Кістэрны