Пригожинська «опричнина»: боротьба з журналістикою в Росії та інформаційні атаки на «Кримську платформу»
Пригожинська «опричнина»: боротьба з журналістикою в Росії та інформаційні атаки на «Кримську платформу»
Крім бажання Євгенія Пригожина отримати політичне представництво в органах законодавчої влади, про яке я написав раніше, власник та інвестор найманців «групи Вагнера» створює інструменти, щоб мати можливість атакувати журналістів-розслідувачів та медіаплатформи.
Таким інструментом став Фонд захисту національних цінностей (ФЗНЦ), який було створено в березні 2019 року Олександром Малькевичем, ексголовним редактором видання, фінансованого Євгенієм Пригожиним, «USA Really».
11 листопада 2018 року Малькевича було затримано в аеропорту Вашингтона, а пізніше відпущено із зобов’язанням зареєструвати видання «USA Really» як іноземного агента.
Прикметно, що Малькевич зареєстрував ФЗНЦ буквально за кілька тижнів до того, як пригожинський посіпака Максим Шугалей вирушив до Лівії як представник цього фонду нібито проводити соціологічні опитування та зустрічатися із сином Каддафі. В Лівії Шугалей та його перекладач були заарештовані і провели два роки в місцевій в’язниці.
Весь цей час Малькевич використовував ФЗНЦ як майданчик для медіасупроводу вимог звільнити Шугалея. Зокрема, саме за участі Фонду було знято два фільми — «Шугалей» та «Шугалей-2», які нібито розповідали історію його арешту і тримання під вартою. Насправді ж пропагандистські агітки підводили глядача до думки, що за арештом Шугалея нібито стояли американські спецслужби.
Врешті-решт Шугалея та його перекладача звільнили з в’язниці, а після повернення до Росії Малькевич поступився для нього постом президента Фонду. Тепер Максим Шугалей використовує майданчик ФЗНЦ для власного піару як кандидат на виборах до законодавчого зібрання Санкт-Петербурга.
У червні 2021 року ФЗНЦ направив до Генпрокуратури Росії, Роскомнгляду та Державної Думи вимогу визнати інше опозиційне медіавидання «Медіазона» іноземним агентом, відповідно до російського законодавства.
«Медіазона» публікувала матеріали судового процесу над Надією Савченко, доводячи її невинуватість, перепубліковувала розслідування Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального та матеріали самої «Медузи».
Днями до пресслужби групи компаній «Конкорд», якою володіє Євгеній Пригожин, із запитом звернулася журналістка «Медузи» Лілія Яппарова, яка вже опублікувала багато розслідувань про причетність Пригожина до злочинів всередині Росії.
Цим фактом Пригожин скористався, щоб образити журналістку у своїй відповіді й висміяти її на підконтрольних йому медіамайданчиках.
Загалом, медіаімперія Пригожина, про яку ми писали раніше, зараз усіма своїми потужностями працює на Максима Шугалея. Так, на сторінках підконтрольних видань цитують його слова про візит Ангели Меркель в Київ, про «неможливість» повернення Криму і про те, що Зеленський «просто піариться» на «Кримській платформі». Очевидно, що причиною останніх інформаційних атак став саміт «Кримської платформи» в Києві 23 серпня 2021 року, організований Еміне Джепаровою.
Загалом, «Кримській платформі» точно вдалося підняти хайп навколо питання порушення Росією міжнародних норм. Офіційними коментаторами з російської сторони виступають так званий представник Криму при президенті Росії Георгій Мурадов та ватажок кримської окупаційної адміністрації Сергій Аксьонов. В той же час цікаво, що джерела, підконтрольні російським розвідкам у телеграмі та інших соцмережах, не висловлюються з цього приводу, очевидно, отримавши команду не надавати саміту важливості.