«Чому СБУ, а не ДБР». Адвокати Медведчука розкритикували хід розслідування проти свого підзахисного (ВІДЕО)
«Чому СБУ, а не ДБР». Адвокати Медведчука розкритикували хід розслідування проти свого підзахисного (ВІДЕО)
Також вони вказали, на їхню думку, на низку процесуальних порушень у справі. Про це вони заявили у середу на пресконференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».
Адвокат Дмитро Лойфман наголосив на тому, що розслідування кримінального провадження щодо Медведчука перебуває в підслідності Державного бюро розслідувань (ДБР), однак за фактом слідчі дії здійснює Служба безпеки України (СБУ).
За його словами, за територіальністю органу досудового розслідування клопотання про обрання запобіжного заходу має розглядати не Печерський, а Шевченківський районний суд Києва.
Окрім того, додав адвокат, клопотання про обрання запобіжного заходу було подано до суду несвоєчасно, з порушенням термінів.
Адвокатка Лариса Чередніченко звернула увагу на те, що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту було обрано на підставі того, що суд визнав обґрунтованою підозру. Сама підозра, за її словами, побудована на висновках експертиз, проведених експертами інституту судових експертиз СБУ, і виконували вони постанову слідчих СБУ, тоді як СБУ не є уповноваженим на те органом.
Водночас вона зазначила, висновки експертів мають імовірний, а не категоричний характер.
«Незалежні компетентні судові експерти надали висновки, які протилежні висновкам, наданим стороною обвинувачення. Ці висновки експертиз свідчать, що Віктор Медведчук непричетний до того, що йому намагаються інкримінувати», – пояснила Чередніченко.
Крім того, як наголосила адвокатка, у своєму клопотанні прокурори просили про продовження запобіжного заходу до двох місяців, суд же ухвалив рішення про продовження домашнього арешту на два місяці.
Нагадаємо, що 19 лютого 2021 року РНБО України запровадила санкції проти Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму». Санкції діятимуть три роки та передбачають арешт усього майна підсанкційних осіб.
Журналісти Bihus.Info повідомляли, що санкції не забороняють Медведчуку користуватись будинками, автомобілями та яхтою Royal Romance за $200 мільйонів. За даними «Слідство. Інфо» яхту сховали від санкцій, переоформивши на інший офшор.
За даними «Схем», грошові активи родини Медведчука у 2020 році зросли вдвічі порівняно з 2019 роком, більшість заощаджень зберігається в російських рублях у білоруському банку.
11 травня 2021 року генпрокурор Ірина Венедіктова підписала підозри Віктору Медведчуку та його однопартійцю Тарасу Козаку. Точне місцезнаходження Козака наразі невідоме, але за словами Медведчука, він знаходиться у Білорусі «на лікуванні».
Медведчук і Козак підозрюються у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, який тимчасово окупувала РФ.
Перший епізод підозри стосується проєкту проти інформаційної безпеки України під назвою «Промінь». Другий епізод стосується розграбування національних ресурсів в Азовському морі. Третій епізод стосується подій серпня 2020 року, коли Медведчук нібито надіслав Козаку секретні дані про розташування, особовий склад і бойову підготовку прихованого військового підрозділу Збройних Сил України.
13 травня Печерський районний суд Києва постановив відправити Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету. Медведчук перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом до 9 липня.
У червні Віктор Медведчук звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою на «незаконні дії української влади».
Фото: скриншот з пресконференції