Уряд затвердив законопроєкт «Про авторське право і суміжні права»

Уряд затвердив законопроєкт «Про авторське право і суміжні права»

9 Червня 2021
3264
9 Червня 2021
20:55

Уряд затвердив законопроєкт «Про авторське право і суміжні права»

3264
Проєкт закону про захист прав інтелектуальної власності передбачає важливі зміни.
Уряд затвердив законопроєкт «Про авторське право і суміжні права»
Уряд затвердив законопроєкт «Про авторське право і суміжні права»

У середу, 9 червня, Уряд затвердив законопроєкт «Про авторське право і суміжні права», що передбачає комплексне врегулювання відносин, пов'язаних з придбанням, охороною і захистом авторського права.

Як зазначає пресцентр Кабінету міністрів України, у пояснювальній записці до нового законопроєкту йдеться про те, що чинний закон від 11 липня 2001 року не відповідає всім стандартам ЄС. Його ухвалили для адаптації українського законодавства в сфері авторського права і суміжних прав до стандартів ЄС.

Законопроєкт має сприяти розширенню випадків вільного використання об'єктів авторського права і суміжних прав в інтересах суспільства, а також передбачає отримання права на порядок укладання ліцензійних договорів на основі публічної пропозиції.

Також йдеться про посилення захисту неоригінальних баз даних, об'єктів, створених за допомогою штучного інтелекту, традиційних виражень культури.

Законопроєктом передбачено автоматичне отримання роботодавцями та замовниками прав на комп'ютерні програми та бази даних, створені як службові твори або в рамках виконання договорів замовлення.

За умисне фінансування порушення авторського права і суміжних прав також передбачається відповідальність. За плагіат або незаконне використання об'єкта права інтелектуальної власності передбачений штраф від 50 до 300 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією продукції.

15 травня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», який набув чинності 22 липня того ж року. Закон регулює діяльність організацій колективного управління. У документі визначається процедура акредитації таких організацій, різні види колективного управління правами та сфери управління. Також у законі визначений термін «кабельна ретрансляція».

Фото: Vmire

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3264
Читайте також
12.07.2021 11:00
В’ячеслав Мієнко
для «Детектора медіа»
4 770
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду