У Білорусі журналіста видання «Трибуна» заарештували на 30 діб

У Білорусі журналіста видання «Трибуна» заарештували на 30 діб

4 Червня 2021
1705
4 Червня 2021
13:46

У Білорусі журналіста видання «Трибуна» заарештували на 30 діб

1705
Правоохоронці заявили, що виявили у помешканні Олександра Івуліна червоно-білий прапор. Журналіст це спростовує.
У Білорусі журналіста видання «Трибуна» заарештували на 30 діб
У Білорусі журналіста видання «Трибуна» заарештували на 30 діб

У Білорусі журналісту спортивного видання «Трибуна» Олександру Івуліну дали 30 діб арешту  через нібито червоно-білий прапор у вікні.

Як повідомляє Tut.by, судове засідання відбулось у п’ятницю, 4 червня. Івулін свою провину не визнав і сказав, що під час обшуку у його помешканні прапора на вікні не було. Журналіст попросив опитати свідків, які могли б підтвердити, що він говорить правду. Але головуюча суддя клопотання відхилила.

Напередодні колега Івуліна, журналіст «Трибуни» Дмитро Руто отримав 15 діб арешту нібито за незаконне пікетування. Руто був затриманий правоохоронцями у Мінську вранці 1 червня. Підставою для затримання Руто став футбольний шарф, на якому присутні білі і червоні кольори.

31 травня 30 діб арешту ортимала журналістка Глафіра Жук, яка співпрацює з опозиційною газетою «Народна Воля». Правоохоронці склали щодо Жук протокол через «повторне порушення порядку організації або проведення масових заходів». Перед затриманням вона висвітлювала для видання «Народна воля» суд над опозиційними активістами.

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Західні країни відмовились визнати Лукашенка переможцем виборів. Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси. 

18 травня 2021 року влада Білорусі розпочала новий наступ на свободу слова у країні. Зокрема, правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах найбільшого медіапорталу Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів. На території Білорусі сайт видання заблокований.

Проти керівництва «Тут Бай Медіа» порушили кримінальну справу за ч.2 ст.243 (ухилення від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі). Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років. 

23 травня ВПС Білорусі змусили сісти у Мінську літак Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса. Спецслужби затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича та його подругу Софію Сапегу, які перебували на борту лайнера. Міжнародна спільнота прирівняла дії режиму Лукашенка до «державного тероризму». 

24 травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.

Фото: відкриті джерела 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1705
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду