Російське видання VTimes оголосило про закриття через статус «іноземного агента»
Російське видання VTimes оголосило про закриття через статус «іноземного агента»
Російське видання VTimes оголосило про припинення роботи через політичні і фінансові труднощі, які постали перед редакцією після присвоєння виданню статусу «іноземного агента». Відповідна заява VTimes опублікована на сайті видання.
Зокрема, рішення про закриття проєкту ухвалене після включення видання до списку ЗМІ-«іноземних агентів».
«На власному прикладі ми переконалися: владі не потрібні професійні та непідконтрольні медіа…Ми вивчили сім сценаріїв продовження діяльності VTimes зі статусом "іноагента" або без такого. У кожному із сценаріїв був ризик кримінального переслідування співробітників видання із можливістю позбавлення волі. Але причина нашого рішення не тільки і не стільки страх кримінального переслідування за те, що ми чесно виконуємо свій професійний обов'язок», – пише видання.
Статус «іноагента» зруйнував бізнес-модель Vtimes, адже видання створювалось саме як бізнес: рекламодавці та партнери не розуміють, як співпрацювати з «іноагентом», а допомоги читачів «недостатньо, щоб фінансувати видання якісного медіа».
«Через статус іноагента багато чиновників, бізнесмени і навіть аналітики побоюються давати коментарі…Фактично, VTimes виштовхнули в нішу опозиційних політичних ЗМІ. Тому ми прийняли рішення припинити видання VTimes - 12 червня, в День незалежності Росії», – повідомила редакція.
Редакція подякувала читачам, партнерам і всім, хто його підтримував і підкреслило, що закриття проекту не означає відмови від своїх принципів і йдемо з професії».
Видання VTimes було створено в кінці липня 2020 року журналістами «Ведомостей», які звільнилися на знак протесту проти дій нового керівництва газети. У список ЗМІ-«іноземних агентів» VTimes потрапило 14 травня. Видання було зареєстроване у Нідерландах.
Також до списку «іноземних агентів» влада РФ додала видання «Медуза» (базується в Латвії), московське «Первое Антикоррупционное СМИ» і московську редакцію Радіо Свобода, яка відмовляється виконувати відповідні приписи держави.
Відмова видань від маркування матеріалів позначкою «іноземний агент» несе покарання у вигляді штрафів.
Через утиски у Росії журналістів та працівників російської служби «Радіо Свобода» перевозять до Києва та Праги. З 18 травня московське бюро «Радіо Свобода» почало випускати програми з київської студії.
19 травня Радіо Свобода та генеральний директор московського бюро Андрій Шарий подали до Європейського суду з прав людини скаргу щодо використання Росією закону про «іноземних агентів», внаслідок чого з січня на редакцію та самого Шарого були накладені штрафи на мільйони доларів.
Ілюстрація: VTimes