Кінофестиваль «Молодість» оголосив склад журі
Кінострічки судитимуть продюсери, кіноексперти, драматурги, режисери у декількох конкурсах.
Так, Міжнародний конкурс оцінюватимуть:
Ада Соломон (Румунія) — продюсерка та представниця натуралістичної та оціненої на Каннському, Венеційському та Берлінському фестивалях «Румунської нової хвилі» в кіно.
Понад 20 років Ада Соломон працює у кіновиробництві. Заснувала продюсерську компанію HiFilms. Остання продюсерська робота «Невдалий трах, або шалене порно» отримала головний приз на цьогорічному Берлінале.
Кіноекспертка Жульєт Дюре (Бельгія) керує напрямом «Кіно» в Центрі витончених мистецтв в Брюсселі (BOZAR). Курує подію Bridges. East of West Film Days – програму, яка щороку в Бельгії збирає найкращі фільми з України, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Республіки Молдова та Білорусь.
Кінокритик і режисер Мауріціо Фантоні Міннелла (Італія) курував огляди італійського кіно в італійських культурних інститутах Марселя, Ліона, Лісабона, Гельсінкі, Салонік, Каракаса, Гватемали, Ріо-де-Жанейро, Мальти, Хайфи, Сеула, Алжира, Бейрута, Сантьяго-де-Чилі, Одеси, Праги, Нью-Йорку, Лондона. З 2009 року стає президентом культурної асоціації FreeZone, за цей час знімає понад 20 документальних фільмів.
Українська драматургиня і режисерка Наталія Ворожбит — авторка понад 14 п’єс та 6 серіалів, шоуранерка серіалу «Спіймати Кайдаша». Написала сценарії до фільмів «Кіборги» та «Дике поле». Дебютувала як режисерка зі стрічкою «Погані дороги». Фільм увійшов до програми «Міжнародного тижня критики» Венеційського фестивалю та зібрав 3 нагороди премії «Кіноколо».Валентин Васянович — режисер, Україна. Автор 4 повнометражних художніх фільмів. Два останні фільми, «Рівень чорного» та «Атлантида», український оскарівський комітет висував на номінацію «Найкращий фільм іноземною мовою» у 2017-ому та 2020-ому. Стрічка «Плем’я», в якій Валентин Васянович виступив оператором, отримала Гран-прі «Тижня критики» Каннського фестивалю та Європейський кіноприз у номінації «Відкриття року».
Журі Національного конкурсу представлятимуть:
Кирило Марікуца — дистриб’ютор (Україна). Творець фестивалю короткого метру #KISFF і фестивалю про музику та кіно INTRO. Співзасновник KyivMusicFilm – дистриб’юторського проєкту, який представляє фільми про мистецтво та сучасну культуру.
Режисерка музичних відео та рекламних роликів Оксана Войтенко (Україна), яка перемогла в Національному конкурсі на фестивалі «Молодість» у 2020-ому з фільмом «Схрон».
Ваутер Янсен — дистриб’ютор з Австрії, власник Square Eyes, компанії, що займається фестивальною дистрибуцією. Каталог фільмів Square Eyes збирає головні призи в Каннах, кінофестивалях в Торонто, Локарно та Берліні. Був головою програмного відділу фестивалю Go Shorts, кваліфікованого для відбору на премію «Оскар».
Журі документального конкурсу представлятимуть:
Жак Біду — продюсер (Бельгія), заснував компанію JBA Production, яка спродюсувала 115 фільмів з моменту створення у 1984-осу. Став продюсером фільму «Донбас» Сергія Лозниці, який увійшов до офіційного відбору в Каннах та відкривав програму «Особливий погляд» у 2019-ому.
Пітер-Ян де Пˈю — режисер (Бельгія). Після закінчення навчання в школі візуального мистецтва RIT, вісім років працював над документальною стрічкою про Афганістан «Земля просвітлених». За цей фільм отримав приз журі фестивалю Sundance у номінації «Найкраща операторська робота». У 2017 році зняв короткий документальний метр про події на Донбасі «Дівчата та мед».
Вікторія Лещенко — програмна директорка фестивалю Docudays UA (Україна). Має 10 років досвіду в кінофестивальному менеджменті. У 2007-2011 працювала редакторкою фестивальних видань та програмною координаторкою фестивалю «Молодість». Згодом, приєдналась до команди Docudays як програмерка, а з лютого 2019-го року – стала програмною директоркою фестивалю.
Журі конкурсу «Сонячний зайчик»:
Анна Довгопол — експертка з ґендерних питань, Україна. Координаторка програми "Гендерна демократія" Фонду ім. Гайнріха Бьолля. Понад 10 років працює у громадських організаціях, пов’язаних з тематикою фемінізму та ЛГБТ, в Україні та Киргизстані.
Фелікс Маріто — актор, каскадер (Франція). Зіграв помітні ролі у французькому квір кіно. Знявся у стрічці Гаспара Ное «Вічне світло». Виконав головні ролі у фільмах «Ніж у серце», що увійшов до програми Каннського фестивалю у 2018-ому, «Дикий», та «Джонас».
Марко Берґер — кінорежисер (Аргентина). Переможець в програмі «Сонячний зайчик» на 45-ому та 48-ому фестивалі «Молодість». Отримав премію «Тедді» на Берлінале за стрічку «Відсутній», а його фільм «Метелик» увійшов до програми «Панорама» фестивалю.
Журі конкурсу TEEN SCREEN:
- Георгій Іллєнко
- Катерина Колос
- Лука Хараішвілі
- Святослав Іллєнко
- Софія Грінберг
Журі FIPRESCI
Альберто Кастеллано — італійський есеїст та кінокритик, написав близько 10 книг про кіно. Остання публікація автора – монографія Клінта Іствуда. Був відбірником Міжнародного тижня критики Венеційського фестивалю та викладав в Університеті Салерно.
Рауль Рейс — кінокритик, Люксембург. Член журі фестивалю CinEast, засновник та менеджер португальськомовного ресурсу Bomdia.lu, керівник відділу Офісу публікацій Європейського Союзу.
Андрій Алферов — український кінознавець, кінокритик, телеведучий, куратор виставки центру Олександра Довженка «Польоти у сні й наяву». Виставка досліджує однойменну культову кінострічку Романа Балаяна та епоху, в яку вона створювалася.
Екуменічне журі представлятимуть:
Крістін Ріс — громадська діячка, кінознавиця, 11 років вона відповідала за управління та організацію відділу подальшої освіти при Реформатських Церквах кантону Берн-Юра-Золотурн у Швейцарії.. Була членкинею екуменічного журі на фестивалях в Мангеймі та Саарбрюккен (Німеччина).
Беата Кезді — журналістка та головна редакторка вебсайту та журналу Євангелічно-лютеранської церкви в Угорщині. Членкиня журі фестивалю 14 Міжнародного кінофестивалю в Мішкольці, Угорщина.
Вікторія Государська — фахівчиня із комунікацій. Політологиня, журналістка і ведуча, яка спеціалізується на безпекових та інформаційних процесах.
Рада з державної підтримки кінематографії при Державному агентстві України з питань кіно 26 лютого 2021 року погодила фінансування Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» на суму в 11 мільйонів 920 тисяч гривень.
Нагадаємо, організатори планують провести захід у гібридному форматі – онлайн і офлайн. 6 травня кінофестиваль оголосив програму та ведучих церемоній відкриття і нагородження. Колишній виконавчий директор і теперішній голова Наглядової ради фестивалю Владислав Лясовський розповів «Детектору медіа» про цьогорічний фестиваль, роль нової команди та підтримку держави.
Фото: Нове українське кіно