ХАМАС заперечив причетність до «мінування» літака Ryanair – Reuters
ХАМАС заперечив причетність до «мінування» літака Ryanair – Reuters
Речник ХАМАС Фаузі Бархум спростував заяву влади Білорусі про нібито причетність руху до «мінування» літака Ryanair, на якому до Вільнюса летів опозиціонер Роман Протасевич і який був примусово посаджений в аеропорту Мінська.
«Ми не вдаємося до таких методів. Це може бути результатом діяльності деяких підозрілих сил, які прагнуть демонізувати ХАМАС і перешкодити світовій симпатії до нашого палестинського народу і його законному опору», – цитує заяву Бархума Reuters.
Білорусь наполягає, що літак Ryanair з Романом Протасевичем був посаджений у Мінську через повідомлення про «бомбу на борту», яку терористи ХАМАС нібито планували підірвати над Вільнюсом.
23 травня 2021 року літак Ryanair здійснив аварійну посадку в Мінську через нібито повідомлення про мінування. На борту літака перебував засновник опозиційного Telegram-канала Nexta, журналіст Роман Протасевич.
Для супроводу пасажирського літака в небо було піднято винищувач МіГ-29, на думку експертів, саме він змусив пасажирський літак повернути до Мінська. За даними ЗМІ, команду прийняти літак в Мінську дав особисто Олександр Лукашенко, а про замінування літака екіпаж повідомив білоруський диспетчер.
Перед вильотом з Афін журналіст повідомив своїм колегам з Nexta, що помітив за собою стеження. Після примусового приземлення Протасевич був затриманий білоруськими силовиками. Пізніше повідомлення про мінування не підтвердилось.
Білорусь наполягає, що літак Ryanair з Романом Протасевичем був посаджений у Мінську через повідомлення про «бомбу на борту», яку терористи ХАМАС нібито планували підірвати над Вільнюсом.
Україна, ЄС, Канада, США та інші країни засудили посадку літака Ryanair в Мінську та затримання засновника Nexta.
На думку президента Литви Гітанаса Науседи, інцидент варто розглядати як викрадення людини із застосуванням військової сили.
25-річний Роман Протасевич – колишній головред опозиційного каналу Nexta, який був основним джерелом інформації про протести, що сколихнули Білорусь після фальсифікації президентських виборів у 2020 році.
У 2020 році Протасевич був змушений просити політичний притулок у Польщі через переслідування з боку влади Білорусі.
Слідчий комітет Білорусі порушив проти Протасевича кримінальну справу за статтями про організацію масових заворушень в Мінську. Статті передбачають покарання до 15 років позбавлення волі відповідно.
Телеграм-канал Nexta визнаний у Білорусі екстремістським.
Фото: Victor/Flickr