detector.media
25.05.2021 10:29
ХАМАС заперечив причетність до «мінування» літака Ryanair – Reuters
ХАМАС заперечив причетність до «мінування» літака Ryanair – Reuters
Речник ХАМАС: Такі заяви можуть бути результатом діяльності деяких підозрілих сил, які прагнуть демонізувати рух.

Речник ХАМАС Фаузі Бархум спростував заяву влади Білорусі про нібито причетність руху до «мінування» літака Ryanair, на якому до Вільнюса летів опозиціонер Роман Протасевич і який був примусово посаджений в аеропорту Мінська.

«Ми не вдаємося до таких методів. Це може бути результатом діяльності деяких підозрілих сил, які прагнуть демонізувати ХАМАС і перешкодити світовій симпатії до нашого палестинського народу і його законному опору», – цитує заяву Бархума Reuters.

Білорусь наполягає, що літак Ryanair з Романом Протасевичем був посаджений у Мінську через повідомлення про «бомбу на борту», яку терористи ХАМАС нібито планували підірвати над Вільнюсом.

23 травня 2021 року літак Ryanair здійснив аварійну посадку в Мінську через нібито повідомлення про мінування. На борту літака перебував засновник опозиційного Telegram-канала Nexta, журналіст Роман Протасевич. 

Для супроводу пасажирського літака в небо було піднято винищувач МіГ-29, на думку експертів, саме він змусив пасажирський літак повернути до Мінська. За даними ЗМІ, команду прийняти літак в Мінську дав особисто Олександр Лукашенко, а про замінування літака екіпаж повідомив білоруський диспетчер. 

Перед вильотом з Афін журналіст повідомив своїм колегам з Nexta, що помітив за собою стеження. Після примусового приземлення Протасевич був затриманий білоруськими силовиками. Пізніше повідомлення про мінування не підтвердилось.

Білорусь наполягає, що літак Ryanair з Романом Протасевичем був посаджений у Мінську через повідомлення про «бомбу на борту», яку терористи ХАМАС нібито планували підірвати над Вільнюсом.

Україна, ЄС, Канада, США та інші країни засудили посадку літака Ryanair в Мінську та затримання засновника Nexta.

На думку президента Литви Гітанаса Науседи, інцидент варто розглядати як викрадення людини із застосуванням військової сили.

25-річний Роман Протасевич – колишній головред опозиційного каналу Nexta, який був основним джерелом інформації про протести, що сколихнули Білорусь після фальсифікації президентських виборів у 2020 році.

У 2020 році Протасевич був змушений просити політичний притулок у Польщі через переслідування з боку влади Білорусі.  

Слідчий комітет Білорусі порушив проти Протасевича кримінальну справу за статтями про організацію масових заворушень в Мінську. Статті передбачають покарання до 15 років позбавлення волі відповідно.

Телеграм-канал Nexta визнаний у Білорусі екстремістським.

Фото: Victor/Flickr

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY