Bellingcat переніс вихід розслідування про «вагнерівців», з'явились нові резонансні підтвердження – Бутусов
Bellingcat переніс вихід розслідування про «вагнерівців», з'явились нові резонансні підтвердження – Бутусов
Головний редактор «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов повідомив, що вихід першої частини розслідування Bellingcat про зрив спецоперації із затримання бойовиків ПВК «Вагнер» вийде наприкінці квітня. Про це Бутусов повідомив у Facebook.
За словами Бутусова, вихід першої частини розслідування перенесли на кінець квітня з кількох причин.
«По-перше, 4 квітня розслідувач та автор фільму Хрісто Грозєв другий раз відвідав Україну для того, щоб записати коментарі деяких учасників спецоперації, які тільки зараз погодились дати свідчення. По-друге, нові свідки проведення спецоперації знайшлись не тільки в Україні. Так, будуть дуже резонансні підтвердження. По-третє, виникли деякі питання безпеки деяких учасників, на вирішення яких потрібен час», – написав Бутусов.
Журналіст також підкреслив, що Bellingcat «не збирається досліджувати політичні проблеми української влади та інших країн, які брали участь у спецоперації».
«Ніякі політичні впливи на Bellingcat та спроби змінити зміст фільму не спрацюють, там буде сказано правду. Але оскільки глава Офісу президента Андрій Єрмак виступав на телеефірі та ввів в оману громадян, що нібито "спецоперації не було", а разом із ним брехала багато місяців уся пропаганда ОП, фільм стане моральним ударом для влади. Суспільство побачить, що спецоперація була, і вона могла завершитися успіхом», – заявив журналіст.
Бутусов вважає, що розслідування стане важливою доказовою базою у справі про «державну зраду» в керівництві України.
Нагадаємо, 29 липня 2020 року в Білорусі силовики повідомили про затримання 33 бойовиків неофіційної приватної військової компанії «Вагнер». Попри запити України про екстрадицію бойовиків, білоруська влада передала їх РФ.
Головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов пізніше повідомив, що це була спецоперація СБУ, яка хотіла виманити та захопити російських найманців, які брали участь у бойових діях на Донбасі.
Однак після того, як силовики доповіли про ці плани в Офіс президента, спецоперація провалилася. ЗМІ підозрюють, що в найближчому оточенні президента є люди, які могли «злити» цю інформацію противнику.
Офіс президента, СБУ, Служба зовнішньої розвідки України та Головне управління розвідки Міністерства оборони України відкидають цю інформацію.
Джерела «Української правди» вказували, що в Офісі президента дуже бояться виходу розслідування Bellingcat.
У свою чергу, Zn.ua повідомило, що Офіс президента України начебто намагався вмовити службу британської розвідки МІ6 завадити виходу фільму-розслідування Bellingcat. У британській розвідці відповіли, що нічого не можуть зробити з розслідуванням журналістів через свободу слова.
Скріншот відео: КГБ Білорусі