Влада Білорусі звільнила затриманого журналіста Павла Можейка

Влада Білорусі звільнила затриманого журналіста Павла Можейка

30 Березня 2021
1345
30 Березня 2021
16:05

Влада Білорусі звільнила затриманого журналіста Павла Можейка

1345
Можейка звільнили після 72 годин арешту з формулюванням «зникли підстави для затримання».
Влада Білорусі звільнила затриманого журналіста Павла Можейка
Влада Білорусі звільнила затриманого журналіста Павла Можейка

Влада Білорусі звільнила раніше затриманого журналіста Павла Можейка з формулюванням «зникли підстави для затримання». Про це повідомляє Білоруська асоціація журналістів.

Можейка, який також є засновником культурного осередку «Центр міського життя», звільнили після 72 годин арешту. Журналіста тримали у в’язниці з 26 по 29 березня.

Вранці 26 березня Можейка викликали на допит в Гродненську прокуратуру, де його затримали. Приводом для порушення кримінальної справи за статтею 130 КК стало те, що 19 березня на виставці картин в «Центрі міської життя» художник Алесь Пушкін розмістив портрет учасника післявоєнного антирадянського опору Євгена Жихаря з автоматом на плечі.

Разом з тим, правоохоронні органи продовжили розслідування кримінальної справи проти Можейка.

У Білорусі тривають репресії проти журналістів та активістів, які відмовляються визнавати легітимність самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська.

У різних містах країни відбулись акції протесту, які влада жорстоко придушила. Більшість розвинених країн Заходу та Україна не визнали офіційних результатів виборів у Білорусі та запровадили проти режиму Лукашенка санкції.

За даними ГО «Білоруська асоціація журналістів», в 2020 році у Білорусі журналістів затримували 479 раз. 97 разів журналісти відбували адміністративний арешт – загалом за ґратами вони провели 1200 днів. Фізично постраждали від дій силовиків 62 журналісти.

18 лютого 2021 року суд у Мінську засудив двох співробітниць телеканалу «Белсат» Катерину Бахвалову та Дар'ю Чульцову до двох років колонії загального режиму. Їх визнано винними в «організацію і підготовці дій, які грубо порушують громадський порядок».

Фактично, журналісток засудили за стрім, під час якого вони зафільмували силовий розгін мирної акції пам'яті загиблого активіста Романа Бондаренка.

27 березня у Мінську затримали низку опозиційних журналістів, зокрема, головного редактора видання «Наша Ніва» Єгора Мартиновича, фотографиню цього ж видання Надію Бужан, репортерку Катерину Карпіцьку та редакторок Tut.by Анну Калтигіну і Галину Уласик.  

Також силовики затримали журналіста німецького мовника Deutsche Welle Ніколаса Коннолі, який висвітлював акцію протесту.

Фото: Belsat

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1345
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду