У РНБО розповіли, коли можуть розглянути санкції проти Коломойського

У РНБО розповіли, коли можуть розглянути санкції проти Коломойського

16 Березня 2021
3900
16 Березня 2021
10:29

У РНБО розповіли, коли можуть розглянути санкції проти Коломойського

3900
РНБО розглядає питання щодо застосування санкцій виключно на підставі пропозицій Верховної Ради, президента, Кабміну, НБУ, СБУ.
У РНБО розповіли, коли можуть розглянути санкції проти Коломойського
У РНБО розповіли, коли можуть розглянути санкції проти Коломойського

У РНБО України зазначили, що розглянуть санкції стосовно українського олігарха та колишнього чиновника Ігоря Коломойського «у разі надходження пропозицій». Про це в РНБО повідомили у відповідь на запит Радіо Свобода.

«У разі надходження пропозицій щодо застосування санкцій стосовно зазначеної у Вашому запиті особи від уповноважених законом України «Про санкції» державних органів, вони будуть винесені на розгляд РНБО України в установленому порядку», – заявили в РНБО.

У Радбезі додали, що, згідно зі статтею п’ятою закону України «Про санкції», Рада національної безпеки й оборони розглядає питання щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виключно на підставі пропозицій Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів, Національного банку України, СБУ.

5 березня США запровадили санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського, його звинувачують у корупції і підриві демократії в Україні.

У Вашингтоні стверджують, що з 2014 по 2015 роки, коли Коломойський очолював Дніпропетровську область, він був причетний до корупційних дій, які підірвали верховенство закону. 

Санкції також запроваджені проти дружини олігарха Ірини Коломойської, його дочки Анжеліки Коломойської та його сина Ізраїля Цві Коломойського. Це означає, що Коломойському і членам його родини заборонений в’їзд до США.

Євросоюз підтримав санкції США проти Коломойського, однак сам Брюссель «не може накладати санкції на осіб, відповідальних за корупцію» в Україні.

Ексспецпредставник Держдепу США в Україні Курт Волкер заявив, що Вашингтон очікує від України продовження розслідування «кримінальної активності» Ігоря Коломойського.

Речниця президента України Юлія Мендель вважає, що санкції США проти Коломойського – «це тільки початок».

12 березня президент Володимир Зеленський заявив, що підтримує санкції Сполучених Штатів Америки щодо бізнесмена Ігоря Коломойського.

Ігор Коломойський – український олігарх і політичний діяч, співвласник групи Приват та кінцевий бенефіціарний власник телеканалу «1+1». З 2014 по 2015 роки Коломойський очолював Дніпропетровську область.

США підозрюють Коломойського та його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова у відмиванні мільярдів доларів з «ПриватБанку», який був націоналізований владою України у 2016 році.

За даними американських правоохоронців, Коломойський та Боголюбов завдяки відмитим коштам з ПриватБанку створили свою потужну «бізнес-імперію» у США. Зокрема, у період з 2008 по 2016 рік Коломойський і Боголюбов отримали шахрайські позики і кредитні лінії, частина доходів від яких вони відмивали через рахунки підставних компаній у кіпрському офісі ПриватБанку, перш ніж переводити гроші на рахунки в США. 

У грудні 2020 року прокуратура США заявила, що підозрює Коломойського і його ділового партнера Геннадія Боголюбова у використанні незаконно привласнених коштів для купівлі нерухомості в трьох штатах. Міністерство юстиції США стверджує, що нерухомість коштує понад 60 мільйонів доларів. Мін'юст США вже подав заяву про конфіскацію цього майна.

За даними The Washington Post, Коломойський та його партнери купили у США майже пів мільйона квадратних метрів комерційної нерухомості в штаті Огайо, сталеливарні заводи у Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод з виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі та комерційну нерухомість у Техасі.

У 2019 році в інтерв’ю The New York Times Коломойський заявив, що Україна має покращити стосунки з Росією, адже «ЄС та НАТО ніколи не погодяться на включення України до свого складу».

Фото: Українська правда

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3900
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду