Мін'юст просить суд заборонити Партію Шарія
Мін’юст України просить Окружний адміністративний суд Києва заборонити діяльність Партії Шарія. Про це повідомляє прес-служба ОАСК.
«Позивач просить суд витребувати у Служби безпеки України висновки експертів, зазначені в листі Мін'юсту від 4 березня 2021 про протиправної діяльності політичної партії, і заборонити діяльність Партії Шарія», – повідомили в суді.
ОАСК вже відкрив провадження за цим позовом, справа буде розглянута за спрощеною процедурою з викликом сторін. Судове засідання призначено на 6 квітня.
Партія Шарія – проросійська політична партія в Україні, заснована в 2019 році. Де-факто партію очолює блогер Анатолій Шарій, який з 2012 року живе за кордоном. На парламентських виборах партія отримала 2,23% голосів виборців і не подолала прохідний бар'єр в 5%. За даними Bihus.info, Партію Шарія фінансує всеукраїнська мережа автозаправних станцій БРСМ-Нафта.
16 лютого СБУ оголосила Шарію підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Сам блогер вважає це рішення «чистою політикою».
22 лютого Шарій не з'явився на допит до СБУ. У відомстві заявили, що неявку можна трактувати як переховування від слідства.
25 лютого Шарій був оголошений у державний розшук.
Зазначимо, що з 2012 року Шарій живе за межами України – після того як отримав у Литві політичний притулок ЄС, заявивши, що його переслідує режим Януковича нібито через розслідування щодо участі держустанов у наркобізнесі.
З України Шарій виїхав через дві відкриті проти нього кримінальні справи. Обидві не пов’язані з його журналістською чи блогерською кар’єрою. Перша стосувалася стрілянини, яка сталася 1 травня 2011 року в київському «Макдональдсі». Шарій двічі вистрілив із травматичного пістолета у відвідувача, з яким у нього зав’язався конфлікт.
У квітні 2019 року суд скасував розшук і заочний арешт Анатолія Шарія. Також суд не знайшов підстав для арешту Анатолія Шарія, відмовився ініціювати його екстрадицію та повернув справу прокуратурі на додаткове розслідування. Другу справу поліція відкрила проти Шарія, звинувативши його в інсценуванні замаху на себе (обстріл автомобіля, що стався в липні 2011 року). 13 квітня 2020 року правоохоронці зняли його з розшуку в Україні.
26 червня 2020 року Державна фіскальна служба повідомила, що викликала політика і блогера Анатолія Шарія на допит у межах кримінального провадження про «відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом». Сам Шарій припустив, що після допиту його оголосять у розшук та додав, що «готовий».
Зараз Шарій називає себе «медіаекспертом» та не любить, коли його звинувачують у проросійській пропаганді. Через те, що його назвали рупором «русского міра», у 2017 році він судився з «Детектором медіа», програвши суд. У 2019-му він подав до суду на Петра Порошенка через те, що той назвав його неукраїнським журналістом та звинуватив у роботі на Росію. Він також програв суд у квітні 2019 року в справі про захист честі, гідності та ділової репутації проти телеканалу «Еспресо», в ефірі якого блогера назвали «кремлівським проєктом». 28 жовтня 2020 року Апеляційний суд Києва дозволив Порошенку називати Шарія «не українським журналістом».
Хто такий Шарій – читайте в матеріалі Mediasapiens.