США запровадили проти Білорусі санкції після ув’язнення двох журналісток «Белсату»

США запровадили проти Білорусі санкції після ув’язнення двох журналісток «Белсату»

19 Лютого 2021
2117
19 Лютого 2021
13:09

США запровадили проти Білорусі санкції після ув’язнення двох журналісток «Белсату»

2117
США заборонили видачу віз 43 громадянам Білорусі за підрив демократії та верховенства права.
США запровадили проти Білорусі санкції після ув’язнення двох журналісток «Белсату»
США запровадили проти Білорусі санкції після ув’язнення двох журналісток «Белсату»

США запровадили візові обмеження проти 43 громадян Білорусі після ув'язнення журналісток телеканалу «Белсат» Дар'ї Чульцової і Катерини Бахвалової та проведення масових обшуків у представників преси і правозахисників. Про це повідомляє Держдеп США.

Санкції введені проти високопоставлених офіційних осіб у сфері юстиції, керівників правоохоронних органів, і рядових співробітників, що затримували і застосовували насильство до мирних демонстрантів, суддів і прокурорів, які брали участь в призначенні тюремних термінів мирним протестувальникам і журналістам, а також керівників у сфері освіти, які погрожували студентам через участь у мирних протестах.

Імена осіб, що потрапили під санкції, не названі. Відтепер цим людям забороняється в'їзд до США. Загалом, в списку санкцій вже перебувають 109 громадян Білорусі.

18 лютого суд у Мінську засудив двох співробітниць телеканалу «Белсат» Катерину Бахвалову та Дар'ю Чульцову до двох років колонії загального режиму. Їх визнано винними в «організацію і підготовці дій, які грубо порушують громадський порядок».

Фактично, журналісток засудили за стрім, під час якого вони зафільмували силовий розгін мирної акції пам'яті загиблого активіста Романа Бондаренка.

16 лютого білоруські силовики провели масові обшуки в журналістів та правозахисників по всій країні. Зокрема, обшуки були проведені у керівництва Білоруської асоціації журналістів (БАЖ), в правозахисників центру «Вясна», незалежних журналістів.  

В Слідчому комітеті Білорусі заявили, що обшуки відбулись «з метою встановлення обставин фінансування протестної активності».  

Українське громадянське суспільство закликало Верховну Раду, Кабінет Міністрів, Міністерство закордонних справ України та президента України відреагувати на масові обшуки в білоруських правозахисників і журналістів, засудити репресії та політичний тиск, закликати уряди країн-партнерів запровадити жорсткіші економічні санкції, відмовитися від економічної співпраці з Білоруссю. Євросоюз засудив масові обшуки.

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська.

У різних містах країни відбулись акції протесту, які влада жорстоко придушила. Більшість розвинених країн Заходу та Україна не визнали офіційних результатів виборів у Білорусі та запровадили проти режиму Лукашенка санкції.

За даними ГО «Білоруська асоціація журналістів», в 2020 році у Білорусі журналістів затримували 479 раз. 97 разів журналісти відбували адміністративний арешт – загалом за ґратами вони провели 1200 днів. Фізично постраждали від дій силовиків 62 журналісти.

Фото: Народная воля

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2117
Читайте також
16.03.2021 12:19
Борис Бахтєєв
«Детектор медіа»
2 297
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду