Аваков пообіцяв надати нові докази невинуватості нацгвардійця Марківа під час брифінгу 31 серпня

Аваков пообіцяв надати нові докази невинуватості нацгвардійця Марківа під час брифінгу 31 серпня

28 Серпня 2020
1534
28 Серпня 2020
21:22

Аваков пообіцяв надати нові докази невинуватості нацгвардійця Марківа під час брифінгу 31 серпня

1534
Віталій Марків вважає справу проти себе «абсолютно політизованою».
Аваков пообіцяв надати нові докази невинуватості нацгвардійця Марківа під час брифінгу 31 серпня
Аваков пообіцяв надати нові докази невинуватості нацгвардійця Марківа під час брифінгу 31 серпня

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков з дозволу італійського правосуддя провів відеорозмову з гвардійцем Віталієм Марківим, який перебуває у в’язниці суворого режиму «Опера» під Міланом (Італія). Про це йдеться на сайті МВС.

12 липня 2019-го суд Італії визнав Марківа винним у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та російського перекладача Андрія Миронова на Донбасі у 2014 році та засудив до 24 років ув'язнення.

Під час розмови Аваков розповів, що 31 серпня проведе великий брифінг для демонстрації нових доказів невинуватості Марківа. Українська сторона готова надати ці матеріали та результати експертиз правоохоронним органам Італії для об'єктивного розгляду справи в рамках апеляційного процесу.

Віталій Марків зазначив, що вважає справу «абсолютно політизованою».

«Я військовослужбовець Нацгвардії, я дуже добре розумію, що я давав присягу  – служити і захищати Батьківщину. Я готовий до всього. Але доказати мою невинуватість для мене вже справа честі – відстояти честь та гідність мого підрозділу та Нацгвардії України. Я добре пам’ятаю ваші слова перед відправкою на фронт: ви попросили зберігати моральний дух, ми виконали це прохання. Тим більше, ця ситуація пов’язує мене з трагічними подіями на горі Карачун. Наш командир Сергій Петрович Кульчицький загинув у мене на очах. Я стояв і стою. Це вже моя справа честі», - сказав Віталій Марків.

Він також подякував всім за моральну підтримку.

«Я розумію, що судять не мене, а Україну. Щоб створити прецедент цією справою. Лобіювати російські інтереси. І зрештою зняти санкції. Всі тут розуміють, що це за справа», - сказав він.

Віталій розповів, що завдяки зусиллям України в нього під час більш ніж трирічного ув’язнення була можливість зустрітися з дружиною.

Як писав ДМ, 20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на рішення суду міста Павія (Італія). Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року, проте був заблокований через пандемію.

24 липня 2020 року «Радіо Свобода» повідомило, що в Італії Апеляційний суд 29 вересня 2020 року почне розгляд справи Віталія Марківа. Наступне засідання призначене на 1 жовтня. 

Нагадаємо, 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська у Донецькій області внаслідок мінометного обстрілу загинули італійський фотокореспондент Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, французький фотожурналіст Вільям Роглон отримав поранення.

Поліція Італії у 2017 році затримала нацгвардійця Віталія Марківа, який має громадянство України та Італії, за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента.

Суд тривав з 6 липня 2018 року. 12 липня 2019-го суд Італії визнав Марківа винним у причетності до вбивства Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році та засудив до 24 років ув'язнення.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що Україна
ініціюватиме перемовини найвищого політичного рівня з Італією щодо справи Марківа.

11 жовтня суд присяжних міста Павії оприлюднив мотиваційну частину вироку українському солдату. Присяжні вважають, що Віталій Марків начебто активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська.

25 травня 2020 року група експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Київського політехнічного інституту провела в Слов’янську слідчий експеримент в кримінальному провадженні Нацполіції про обставини загибелі італійського фоторепортера та перекладача. Фахівці проводили акустичні, балістичні та топографічні дослідження в ту саму пору року і на тих самих локаціях, де розгорталися трагічні події.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1534
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду