Нацрада оприлюднила меморандум про співпрацю зі StopFake

Нацрада оприлюднила меморандум про співпрацю зі StopFake

22 Липня 2020
2651
22 Липня 2020
21:01

Нацрада оприлюднила меморандум про співпрацю зі StopFake

2651
Сторони домовилися про співробітництво у сфері інформаційного обміну на стадіях збору, моніторингу, обробки й аналізу інформації, яка містить ознаки дезінформації, а також визначили напрями, в яких реалізовуватиметься співпраця.
Нацрада оприлюднила меморандум про співпрацю зі StopFake
Нацрада оприлюднила меморандум про співпрацю зі StopFake

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оприлюднила меморандум про співпрацю з ГО «Центр медіареформи» (StopFake). Із документом можна ознайомитись тут.

«Кількість поширюваної недостовірної, оманливої інформації величезними темпами зросла у минулі роки. Українське чинне законодавство у сфері медіа не містить чітких механізмів для унеможливлення дезінформації. Завдання викривати недобросовісні джерела медіа і поширювану ними спотворену й неправдиву інформацію взяли на себе громадські активісти, зокрема проєкт StopFake», - розповіли у Нацраді.

Сторони домовилися про співробітництво у сфері інформаційного обміну на стадіях збору, моніторингу, обробки й аналізу інформації, яка містить ознаки дезінформації, а також визначили напрями, в яких реалізовуватиметься співпраця.

Загалом меморандум стане основою для розробки подальших заходів, спрямованих на розвиток взаємодії і співробітництва сторін у межах повноважень, визначених Конституцією і законами України.

Нагадаємо, що StopFake нещодавно став фігурантом медіаконфлікту. Очолюване Катериною Сергацковою видання «Заборона» опублікувало матеріал про StopFake, у якому припустило зв’язки представників цієї фактчекінгової організації з ультраправими. StopFake відкинув такі припущення та заявив про посилення інформаційних атак проти його команди. У відповідь StopFake «Заборона» випустила ще один матеріал.

Після цього телеведучий і блогер Роман Скрипін опублікував у Facebook фото Катерини Сергацкової з п’ятирічним сином і звинуватив журналістку в тому, що вона є агентом Кремля. У коментарях до цього посту було опубліковано адресу журналістки. Після численних скарг Facebook видалив цей пост, але Роман Скрипін продовжив публікувати інші образливі пости про Катерину Сергацкову.

Hromadske висловило готовність стати майданчиком для дискусії між «Забороною» та StopFake, а також закликало медіаспільноту до ширшої дискусії. Крім того, члени ГО «Громадське телебачення» засудили висловлювання Романа Скрипіна щодо Катерини Сергацкової.

Організація Human Rights Watch закликала українську владу гарантувати безпеку членкині ГО «Громадське телебачення» й співзасновниці видання «Заборона» Катерині Сергацковій після публікації її особистих даних в інтернеті.

Сама Катерина Сергацкова разом з родиною увечері 13 липня залишила Київ, відчуваючи небезпеку для свого життя. Також вона звернулася із заявою до поліції, але охорону поки що не просила.

Журналістська «Ініціатива 34» закликала правоохоронні органи оперативно розслідувати погрози Катерині Сергацковій, які вона та її родина отримують унаслідок публічних висловлювань Романа Скрипіна. Медійні громадські організації «Інститут масової інформації», «Детектор медіа», «Стоп фейк», Центр прав людини Zmina, «Платформа прав людини», «Донецький інститут інформації», Харківська правозахисна група та інші теж вимагали від правоохоронних органів захистити журналістку Катерину Сергацкову та її родину від тиску та погроз.

17 липня Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» оприлюднив заяву, у якій запропонував спрямувати дискусію навколо публікацій «Заборони» щодо діяльності StopFake у професійне русло та висловив протест проти погроз журналістам. Медіарух також публічно звернувся до Незалежної медійної ради та Комісії з журналістської етики з проханням надати висновок щодо відповідності трьох матеріалів «Заборони» щодо StopFake стандартам професійного журналістського розслідування. 

18 липня ГО «Заборона» прислала свою відповідь Медіаруху, яку адресувала також НМР та КЖЕ. «Заборона» попросила Медіарух виконати чотири умови проведення експертизи, що, цитуємо, «підтвердить об’єктивний та незаангажований підхід "Медіаруху" до професійної дискусії». Водночас «Заборона» попросила не залучати представників ІМІ та «Детектора медіа» до аналізу свого звернення.

У відповідь громадські організації Інститут масової інформації та «Детектор медіа» рекомендуватимуть своїм представникам у Незалежній медійній раді та Комісії з журналістської етики не брати участі в експертизі матеріалів онлайн-видання «Заборона».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2651
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
даяце
1452 дн. тому
скільки можно дивитись на цього гада і нічого не робити з ним , ця падаль вже перевершила всі можливі хамства людські , хіба це свобода слова - це поблажки потворі , яка ганьбить країну і є загрозою внутрішньої безпеки країни , бо така його поведінка зіштовхує людей що може призвести до дуже негативних наслідків
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду