12:10
П'ятниця, 24 Квітня 2020

РНБО підготувала проєкт рішення про застосування санкцій щодо російських соцмереж і програм

627
Рада національної безпеки і оборони України підготувала проєкт рішення щодо застосування санкцій проти російських соціальних мереж і програм, зокрема – «Mail.ru», «ВКонтакте» та «Одноклассники». Це питання винесуть на засідання РНБО, яке відбудеться найближчим часом.
РНБО підготувала проєкт рішення про застосування санкцій щодо російських соцмереж і програм
РНБО підготувала проєкт рішення про застосування санкцій щодо російських соцмереж і програм

Про це 24 квітня повідомляться на сайті РНБО.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов звернувся до Кабінету Міністрів України, Національного банку України та Служби безпеки України з проханням надати пропозиції щодо застосування санкцій і підготовки засідання.

«На підставі наданих суб’єктами подання пропозицій Апаратом РНБО України підготовлено проєкт рішення Ради національної безпеки і оборони України. Проєктом рішення РНБО України передбачається застосування санкцій щодо більш ніж чотирьохсот юридичних та фізичних осіб, зокрема російських соціальних мереж і інтернет-сервісів», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 15 травня 2017 року президент України увів у дію рішення РНБО, яке передбачає блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Одноклассники». Крім того, це суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європипредставництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів»Human Rights WatchFreedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

Згодом Європейський союз визнав, що у питанні блокування російських інтернет-ресурсів захист нацбезпеки є прерогативою українського уряду.

10 квітня 2020 року Служба безпеки України запропонувала продовжити санкції щодо російських соціальних ще на три роки. Відповідні пропозиції голова СБУ Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони України.

23 квітня голова Служби безпеки України Іван Баканов повідомив, що вніс до РНБО додаткові пропозиції щодо продовження санкцій проти російських соціальних мереж та програм. Зокрема, він запропонував продовжити санкції не лише проти «Вконтакте» та «Одноклассники», але й проти «Яндекс», «Mail.ru», «Доктор Веб», «Касперский», «1С» і «Парус». Іван Баканов також запропонував створити в Україні Єдиний реєстр програмного забезпечення, дозволеного для використання в державних інформаційно-телекомунікаційних системах.

Читайте також

Фото: СБУ

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
627
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду