Василевська-Смаглюк та Дубінський подали близько 3 тис. правок до «антиколомойського» закону
Василевська-Смаглюк та Дубінський подали близько 3 тис. правок до «антиколомойського» закону
Колишня журналістка телеканалу «1+1», нині народна депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк подала до цього законопроєкту 1689 поправок, її колега по фракції та ексведучий «1+1» Олександр Дубінський – 1199. Найбільше правок подав народний депутат, виключений з фракції «Слуга народу», Антон Поляков – 6033.
Про це 7 квітня повідомив заступник голови фракції «Голос», член фінансового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк на своїй сторінці в Facebook.
У коментарі НВ Ольга Василевська-Смаглюк підтвердила, що внесла багато правок та додала, що «їх не рахувала». Депутатка пояснила, що ці правки мають на меті привести ухвалений у першому читанні законопроєкт у відповідність до альтернативного проєкту закону, який вона подавала.
«Ідеологія законопроєкту зберігається. Єдине, що я приводжу до ладу всі кодекси [Господарський кодекс, Цивільний кодекс, Кодекс про адміністративні правопорушення, Кодекс адміністративного судочинства] у відповідність до того, як ці кодекси мають діяти. Ми пишемо законопроєкт під одну людину, а всі ці кодекси ламаємо. І виникає дуже багато суперечностей», — сказала вона.
На питання про те, що реєстрація рекордної кількості поправок є спробою зірвати ухвалення «антиколомойського» законопроєкту, Ольга Василевська-Смаглюк нагадала, що законодавством передбачені можливості ухвалення законопроєктів без розгляду правок, «просто треба набрати 226 голосів для проведення процедури».
Вона додала, що виступає за те, щоб проєкт закону писався не лише під олігарха Ігоря Коломойського, а й враховував всіх колишніх власників банків, які мають претензії до Національного банку.
Нагадаємо, 30 березня 2020 року в першому читанні прийняли законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності», який заборонить повернення Приватбанку колишньому власнику Ігорю Коломойському. Документ передбачає, що суди не можуть приймати рішення, які приведуть до зупинки розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації.
Фото: Економічна правда