Традиційне поняття «пресслужби» має припинити існувати – Михайло Федоров
Традиційне поняття «пресслужби» має припинити існувати – Михайло Федоров
Про це він 28 жовтня написав на своїй сторінці в Facebook.
Михайло Федоров пояснив, що формування «позитивного образу політика/органу» повинно перестати бути метою пресслужби.
«Основне завдання комунікації в цей історичний період – пояснити максимальній кількості людей – куди ми рухаємося, на що спрямовані наші реформи, навчитися заміряти проміжні результати, отримувати зворотний зв'язок, чути "клієнтів" (для кого робиться реформа), покращувати процеси. "Залучати" – опис одним словом всієї стратегії комунікації. Залучати не для хайпа, а для отримання якісного зворотного зв'язку і створення команди "амбасадорів" проєкту. Транслювати шлях трансформації», – розповів він.
Міністр додав, що вони перебуваємо на етапі формування команди комунікації. Він перелічив поради для формування команди комунікації:
1. Відійти від поняття традиційної пресслужби, коли журналісти живуть своїм життям, SMM-щики своїм, прессекретарі своїм. Трансформувати оргструктуру відділу комунікації, відштовхуватися від цілей.
2. Почати з чіткої стратегії. Конкретні KPI. Наприклад, кількість згадок проєкту «цифрова грамотність» має зрости до 6000 в день, при цьому тональність повинна бути «позитивна» на рівні не менше 70%. Зібрати зворотний зв'язок в розмірі 1000+ розгорнутих повідомлень на рахунок конкретного проєкту для подальшого аналізу.
3. Бути швидше. Більше лайва. Трансляції та влоги, змонтовані за 4 години, краще вичитаного тексту.
4. Брати людей в команду комунікації з відсутністю досвіду в політичній/державній сферах. Занадто довго пояснювати, що світ змінився.
5. У кожної появи в ЗМІ чітка мета: розуміти аудиторію, дати цінність, закликати до дії, а не розповідати про «успішний успіх».
6. Кожен пост, відео, вихід в ЗМІ — думати про користь для тих, хто читає.
Пан Федоров закликав приєднуватися до команди фахівців комунікації/маркетингу/PR /створення відеоконтенту, а саме: відправляти CV з інформацією про себе на pro@thedigital.gov.ua.
Нагадаємо, 25 жовтня в Україні немає кризи у відносинах влади з медіа, але є криза в комунікаціях влади – про це говорили учасники дискусії на конференції National Media Talk.
Голова Офісу президента України Андрій Богдан вважає, що журналістика як «четверта влада» є «глибоко корумпованою», а тому – потребує «очищення». На початку серпня 2019 року глава він заявив про свою політичну силу «Слуга народу»: «ми спілкуємось із суспільством без посередників, без журналістів».
29 серпня видання «theБабель» повідомило, що в фракції «Слуга народу» начебто обрали трьох спікерів, які можуть говорити журналістам, що вважатимуть за потрібне - це Дмитро Разумков, Олександр Корнієнко і Давид Арахамія. За словами співрозмовника видання, у фракції визначили групу з 50 депутатів, яким дозволяється ходити по ефірах. Повідомляється, що 28 серпня депутатам від «Слуги народу» нібито роздали тези, як правильно відповідати на запитання преси.
Фото: Михайло Федоров / Facebook