За премію імені Чорновола змагаються 15 публіцистичних робіт - Держкомтелерадіо

За премію імені Чорновола змагаються 15 публіцистичних робіт - Держкомтелерадіо

6 Вересня 2019
1501
6 Вересня 2019
18:44

За премію імені Чорновола змагаються 15 публіцистичних робіт - Держкомтелерадіо

1501
Серед робіт, які претедують на премію, - публікації в регіональних друкованих ЗМІ Одеської, Херсонської, Чернігівської, Кіровоградської, Львівської областей, телерадіопрограми, що вийшли в ефір в Дніпропетровській, Волинській областях, а також публіцистичні книги, надруковані в Києві, Вінниці, Івано-Франківську, а також публікації в інтернет-виданнях.
За премію імені Чорновола змагаються 15 публіцистичних робіт - Держкомтелерадіо
За премію імені Чорновола змагаються 15 публіцистичних робіт - Держкомтелерадіо

Про це повідомляє пресслужба Держкомтелерадіо.

Так, серед номінантів - телевізійна робота Олени Каліновської «Революційний Дніпро» (телеканал «Дніпро TV», м. Дніпро), присвячена дослідженню історії міста і участі дніпрян у революційних подіях 1905-го, 1917-го років, Помаранчевій революції та Революції Гідності.

Прозаїки Вадим Вітковський та Микола Рябий у книзі «Вінниця – столиця Української Народної республіки» пишуть про події Української революції, під час якої Вінниця тричі ставала столицею УНР.

У циклі публікацій в «Новій газеті» (м. Кропивницький) Інна Данильченко оприлюднює спогади старожилів про Голодомор, розкуркулення, колективізацію. Через життєві історії пересічних українців віддзеркалюється історія Кіровоградщини та всієї України.

Також серед претендентів на премію – авторський колектив публіцистичного фільму «Вірю. Чекаю. Молюся» (студія «12 кадр», м. Дніпро), у якому зібрані свідчення учасників російсько-української війни, колишніх військовополонених, їхніх рідних, сімей загиблих та зниклих безвісти бійців, психологів, волонтерів.

Інша робота, висунута на здобуття премії, присвячена окупації Криму та долям кримських татар, які стали вимушеними переселенцями і зараз живуть на Волині («Есе про Крим», телеканал «Нова Волинь», м. Луцьк, автор – Олена Собець).

З повним переліком висунутих на здобуття премії робіт можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку, починаючи з 2014-го, за твори, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національній свідомості та самобутності. Премія присуджується до дня народження В’ячеслава Черновола – 24 грудня, переможець отримує 20 тисяч гривень.

У 2018 році лауреатом премії імені Чорновола став письменник-публіцист, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1501
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду