13:35
Вівторок, 23 Липня 2019

Міжнародні організації закликали нову президентку Єврокомісії зробити пріоритетними свободу ЗМІ й захист журналістів

Міжнародні організації закликали нову президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляйен зробити пріоритетними свободу преси, захист журналістів та доступ громадян ЄС до інформації.
Міжнародні організації закликали нову президентку Єврокомісії зробити пріоритетними свободу ЗМІ й захист журналістів
Міжнародні організації закликали нову президентку Єврокомісії зробити пріоритетними свободу ЗМІ й захист журналістів

Про це повідомляє пресслужба Комітету захисту журналістів (CPJ).

«Наполегливо закликаємо вас призначити віце-президента нової Єврокомісії з чітким і надійним мандатом на використання всіх наявних механізмів ЄС, включаючи політику, законодавство і бюджет, для захисту свободи преси та безпеки журналістів. Зокрема, ми закликаємо вас чітко вказати цей мандат у вашому листі до місії одного з віце-президентів, встановивши це як політичний пріоритет на наступний п'ятирічний термін», – йдеться в зверненні.

Організації вважають, що мандат повинен передбачати можливість вирішення низки питань, а саме: створення сприятливого правового та регуляторного середовища для ЗМІ та безпеки журналістів; захист журналістів від фізичних, правових, психологічних та цифрових загроз; боротьба з безкарністю за напади на журналістів, включаючи підтримку та розбудову потенціалу правоохоронних органів, прокурорів та судових органів, а також розробку спеціалізованих протоколів для розслідувань; продовження боротьби з дезінформацією; підтримка незалежної журналістики та сприяння незалежності ЗМІ.

Це звернення підписали: Міжнародний альянс журналістів, Article 19, Асоціація європейських журналістів, Комітет захисту журналістів, Європейська федерація журналістів, Європейський центр журналістики, Європейська медіа-ініціатива, Європейський центр свободи преси та ЗМІ, Free Press Unlimited, Глобальний форум для розвитку ЗМІ, IFEX, Індекс цензури, Міжнародний інститут преси, Інститут різноманітності медіа, PEN International, Репортери без кордонів, Rory Peck Trust, Медіа організація Південно-Східної Європи (SEEMO), Всесвітня асоціація видавців новин (WAN-IFRA).

Нагадаємо, 5 червня 2019 року правозахисна організація Freedom House повідомила, що протягом останнього десятиліття в усьому світі погіршується ситуацією із свободою ЗМІ, цей процес пов’язаний, зокрема, із занепадом демократії.

Читайте також

Фото: BBC.com

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
262
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду