Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в окремих областях України
Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в окремих областях України
26 листопада Верховна Рада підтримала внесений Президентом України законопроект № 9338 «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"» із правками, озвученими Президентом під стенограму.
Воєнний стан запроваджується на 30 днів з 9:00 28 листопада до 27 грудня на території тих областей, що межують з Російською Федерацією, Придністров’ям (Молдовою) та Чорноморським узбережжям: Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також території внутрішніх вод Азовського моря та Керченської акваторії.
За законопроект проголосували 276 народних депутатів. Голова Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв невідкладно підписати документ.
Також депутати підтримали призначення чергових виборів Президента України на 31 березня 2019 року (298 голосів за).
Раніше президент України Петро Порошенко запропонував Верховній Раді запровадити воєнний стан у країні на 30 днів до 26 грудня, а не до 25 січня, як пропонував раніше.
Нагадаємо, Рада національної безпеки й оборони на засіданні опівночі 26 листопада підтримала пропозицію Президента України Петра Порошенка про звернення до Верховної Ради України щодо запровадження в країні воєнного стану на 60 діб.
26 листопада Президент України своїм указом увів у дію рішення РНБО щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні. Рішення РНБО передбачає заходи в інформаційній сфері та кібербезпеці.
Міністр інформаційної політики, член РНБО Юрій Стець на засіданні РНБО повідомив, що воєнний стан не передбачатиме жодних обмежень свободи слова. Він також закликав журналістів користуватися офіційними джерелами інформації.
Однак поданий на розгляд Верховної Ради указ президента «Про введення воєнного стану в Україні» передбачає можливість обмеження конституційних прав і свобод громадян, зокрема – права на свободу слова.