Мінкульт затвердив конкурсну комісію, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)

Мінкульт затвердив конкурсну комісію, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)

27 Серпня 2018
6974
27 Серпня 2018
22:18

Мінкульт затвердив конкурсну комісію, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)

6974
27 серпня міністр культури Євген Нищук підписав наказ про утворення конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії.
Мінкульт затвердив конкурсну комісію, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)
Мінкульт затвердив конкурсну комісію, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)

Документ оприлюднено на сайті Міністерства культури.

До складу конкурсної комісії, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії, увійшли:

 • Голубєва Олена Євгеніївна – директор анімаційної студії «Червоний собака», виконавчий директор ГС «Українська анімаційна асоціація», представник від Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» (за згодою)
 • Буцан Євген Анатолійович – директор юридичного департаменту ТОВ  «Медіа Група Україна», представник від ГО «Асоціація працівників засобів масової інформації України» (за згодою)
 • Дядюра Іванна Анатоліївна – директор ТОВ «Ідас філм», продюсер, кінокритик, представник від ГО «Фонд «Молодість» (за згодою)
 • Іллєнко Пилип Юрійович – голова Державного агентства України з питань кіно, представник від Державного агентства України з питань кіно (за згодою)
 • Коробіна Світлана Віталіївна – член Національної спілки кінематографістів України, член Громадської ради при Державному агентстві України з питань кіно, представник від ГО «Об’єднання захисників надбань та відродження українського кіномистецтва» (за згодою)
 • Максимчук Анатолій Олександрович – заступник генерального директора ТОВ «Старлайт медіа», представник від Міністерства культури України (за згодою)
 • Мієнко Вячеслав Костянтинович – заступник генерального директора з правових питань «1+1 медіа», член Наглядової ради Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія», представник від «Асоціації правовласників і постачальників контенту» (за згодою)
 • Різоль Андрій Володимирович – голова правління Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!», генеральний продюсер компанії «Кінофорум України», представник від Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» (за згодою)
 • Ярмощук Вікторія Володимирівна – виконавчий директор асоціації «Українська кіно-асоціація», представник від  асоціації «Українська кіно-асоціація» (за згодою)

Відповідальним секретарем комісії Мінкульт призначив головного спеціаліста відділу з питань кіно управління сценічного і візуального мистецтва Мінкульту Юлію Федорчук.

Загалом організації запропонували 41 кандидата до складу комісії. Серед них, зокрема, призерка Канн – володарка «Золотої пальмової гілки» за кращий короткометражний фільм «Крос», режисерка Марина Врода; режисер, член Європейської кіноакадемії Валентин Васянович, який також працював оператором та продюсером на стрічці Мирослава Слабошпицького «Плем’я»; продюсер цього ж фільму, а також фільму «Донбас» Сергія Лозниці, генеральний директор дистриб’юторської компанії «Артхаус Трафік», член Європейської кіноакадемії Денис Іванов; звукорежисер фільму «Плем’я», член Європейської кіноакадемії Сергій Степанський. Жоден з них до складу комісії Мінкульту не потрапив. Водночас, до неї увійшли люди, які раніше вже входили до складу різних кінокомісій, які затверджує Міністерство. «Детектор медіа» звернувся до відомства з проханням прокоментувати механізм формування комісій.

Нагадаємо, 27 липня Міністерство культури оголосило про початок прийому документів від організацій для відбору членів конкурсної комісії, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії – нового органу, створення якого передбачає закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», ухвалений 23 березня 2017 року.

Рада з державної підтримки кінематографії за поданням Держкіно України прийматиме рішення про:

 • утворення експертних комісій (рішення яких мають рекомендаційний характер);
 • надання державної підтримки кінематографії;
 • погодження зміни істотних параметрів фільму, який отримав державну підтримку, у процесі його створення: творчої концепції, загального кошторису, кошторисної вартості, хронометражу, строків виробництва, а також особи режисера-постановника, автора сценарію.

Рада з державної підтримки кінематографії має складатися з дев’ятьох осіб, які призначаються терміном на два роки. Після закінчення дворічного строку повноваження члена ради припиняються автоматично. Одна й та сама особа не може бути включеною до складу ради більше як на один строк поспіль. За свою роботу члени Ради мають отримувати стипендію.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6974
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Анатолій
1239 дн. тому
Мінкульт знову наступає на ті самі граблі. Поки не буде профінансовано фільм "ВОЛЯ" - сенсу від того міністерства не буде.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду