22:18
Понеділок, 27 Серпня 2018

Мінкульт затвердив конкурсну комісію, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)

27 серпня міністр культури Євген Нищук підписав наказ про утворення конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії.
Мінкульт затвердив конкурсну комісію, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)
Мінкульт затвердив конкурсну комісію, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії (ДОПОВНЕНО)

Документ оприлюднено на сайті Міністерства культури.

До складу конкурсної комісії, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії, увійшли:

 • Голубєва Олена Євгеніївна – директор анімаційної студії «Червоний собака», виконавчий директор ГС «Українська анімаційна асоціація», представник від Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» (за згодою)
 • Буцан Євген Анатолійович – директор юридичного департаменту ТОВ  «Медіа Група Україна», представник від ГО «Асоціація працівників засобів масової інформації України» (за згодою)
 • Дядюра Іванна Анатоліївна – директор ТОВ «Ідас філм», продюсер, кінокритик, представник від ГО «Фонд «Молодість» (за згодою)
 • Іллєнко Пилип Юрійович – голова Державного агентства України з питань кіно, представник від Державного агентства України з питань кіно (за згодою)
 • Коробіна Світлана Віталіївна – член Національної спілки кінематографістів України, член Громадської ради при Державному агентстві України з питань кіно, представник від ГО «Об’єднання захисників надбань та відродження українського кіномистецтва» (за згодою)
 • Максимчук Анатолій Олександрович – заступник генерального директора ТОВ «Старлайт медіа», представник від Міністерства культури України (за згодою)
 • Мієнко Вячеслав Костянтинович – заступник генерального директора з правових питань «1+1 медіа», член Наглядової ради Приватного акціонерного товариства «Одеська кіностудія», представник від «Асоціації правовласників і постачальників контенту» (за згодою)
 • Різоль Андрій Володимирович – голова правління Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!», генеральний продюсер компанії «Кінофорум України», представник від Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» (за згодою)
 • Ярмощук Вікторія Володимирівна – виконавчий директор асоціації «Українська кіно-асоціація», представник від  асоціації «Українська кіно-асоціація» (за згодою)

Відповідальним секретарем комісії Мінкульт призначив головного спеціаліста відділу з питань кіно управління сценічного і візуального мистецтва Мінкульту Юлію Федорчук.

Загалом організації запропонували 41 кандидата до складу комісії. Серед них, зокрема, призерка Канн – володарка «Золотої пальмової гілки» за кращий короткометражний фільм «Крос», режисерка Марина Врода; режисер, член Європейської кіноакадемії Валентин Васянович, який також працював оператором та продюсером на стрічці Мирослава Слабошпицького «Плем’я»; продюсер цього ж фільму, а також фільму «Донбас» Сергія Лозниці, генеральний директор дистриб’юторської компанії «Артхаус Трафік», член Європейської кіноакадемії Денис Іванов; звукорежисер фільму «Плем’я», член Європейської кіноакадемії Сергій Степанський. Жоден з них до складу комісії Мінкульту не потрапив. Водночас, до неї увійшли люди, які раніше вже входили до складу різних кінокомісій, які затверджує Міністерство. «Детектор медіа» звернувся до відомства з проханням прокоментувати механізм формування комісій.

Нагадаємо, 27 липня Міністерство культури оголосило про початок прийому документів від організацій для відбору членів конкурсної комісії, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії – нового органу, створення якого передбачає закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», ухвалений 23 березня 2017 року.

Рада з державної підтримки кінематографії за поданням Держкіно України прийматиме рішення про:

 • утворення експертних комісій (рішення яких мають рекомендаційний характер);
 • надання державної підтримки кінематографії;
 • погодження зміни істотних параметрів фільму, який отримав державну підтримку, у процесі його створення: творчої концепції, загального кошторису, кошторисної вартості, хронометражу, строків виробництва, а також особи режисера-постановника, автора сценарію.

Рада з державної підтримки кінематографії має складатися з дев’ятьох осіб, які призначаються терміном на два роки. Після закінчення дворічного строку повноваження члена ради припиняються автоматично. Одна й та сама особа не може бути включеною до складу ради більше як на один строк поспіль. За свою роботу члени Ради мають отримувати стипендію.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5808
Переглядів
Коментарі
Анатолій
11:14 / 28 Серпня 2018
Мінкульт знову наступає на ті самі граблі. Поки не буде профінансовано фільм "ВОЛЯ" - сенсу від того міністерства не буде.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду