11:32
Середа, 16 Травня 2018

США розуміють Україну, але закликають діяти щодо «РИА Новости Украина» згідно із законом – Держдеп

Сполучені Штати розуміють стурбованість України інтенсивною російською пропагандою, водночас закликають українську владу діяти щодо «РИА Новости Украина» відповідно до закону.
США розуміють Україну, але закликають діяти щодо «РИА Новости Украина» згідно із законом – Держдеп
США розуміють Україну, але закликають діяти щодо «РИА Новости Украина» згідно із законом – Держдеп

Про це заявила на брифінгу представник Держдепу США Гізер Нойерт

«Арешти журналістів… мають здійснюватися відповідно до закону. Це те, що включає міжнародне право в галузі прав людини… Ми сподіваємось, що уряд дуже серйозно ставиться до цих дій. Ми розуміємо, що Україна, як і багато інших країн, стурбована інтенсивною пропагандою. Боже, коли ми розмовляємо з багатьма нашими союзниками і партнерами за кордоном, вони, звісно, стали жертвою і розуміють вплив і охоплення російської пропаганди. Тому ми розуміємо побоювання України з цього приводу. Але загалом це дуже серйозні дії, які необхідно здійснювати відповідно до закону», – заявила Гізер Нойерт.

Як повідомляв «Детектор медіа», 15 травня Служба безпеки України заявила, що розкрила діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації. В офісі видання «РИА Новости Украина» (медіагрупа «Россия сегодня») відбулися обшуки, затримано журналіста та керівника видання Кирила Вишинського. Згодом ЗМІ повідомили про обшуки у квартирі кореспондентки «РИА Новости Украина» Людмили Лисенко. В СБУ «Детектору медіа» цю інформацію підтвердили та додали, що загалом СБУ провела п’ять обушків у цій справі.

Служба безпеки України також оприлюднила схему, за якою нібито фінансувалося інтернет-видання «РИА Новости Украина» – підрозділ російського державного медіахолдингу МИА «Россия сегодня».

Кирилу Вишинському оголосили про підозру в державній зраді. Ще понад 20 громадян України, залучених до журналістської діяльності, поки що проходять у справі у статусі свідків.

Читайте також

Фото: «Голос Америки»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
298
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop