Президент «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» заявив, що вирок Миколі Семені повинен бути скасований
Президент «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» заявив, що вирок Миколі Семені повинен бути скасований
Про це повідомляє «Крим.Реалії».
«Справа проти журналіста Семени є навмисною спробою змусити замовкнути незалежні голоси в Криму. Інша мета цієї справи – перешкоджання журналістській місії «Крим.Реалії» – надавати широкий спектр новин та інформації жителям Криму», - заявив Том Кент.
Він нагадав, що звинувачення проти Семени були засуджені міжнародними організаціями, групами з прав людини, представниками парламентів і урядів.
«Через цю справу Семена не зміг вчасно отримати потрібну кваліфіковану медичну допомогу. Вирок є менш серйозним, ніж тюремне ув'язнення, але він робить замах на фундаментальне людське право на свободу вираження, порушує міжнародні норми правосуддя. Ми продовжуємо вважати, що звинувачення проти Семени не обгрунтовані. Цей вирок повинен бути скасований», – сказав президент РСЕ/РС.
Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
22 вересня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір назвав вирок автору «Радіо Свобода» і «Крим.Реалії» Миколі Семені, якого окупаційний суд у Криму засудив до 2,5 років умовно через його публікації, порушенням свободи вираження думки і свободи засобів масової інформації.
Представництво ЄС в Україні заявило, що вирок кримському журналісту Миколі Семені порушенням свободи думки та свободи медіа на анексованому Росією півострові. Представництво також наголошує, що Європейський Союз закликає негайно зняти з Миколи Семени всі обвинувачення, а також негайно звільнити всіх, кого ув’язнили з порушенням норм міжнародного права.
Міністерство інформаційної політики України надіслало звернення до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України для відповідної правової реакції на вирок, винесений кримському журналістові Миколі Семені на анексованому Росією півострові 22 вересня.
Міністерство закордонних справ України висловило протест проти рішення окупаційного суду Крима, яким українського журналіста Миколу Семену засуджено до 2,5 років умовно.
На фото - Микола Семена