09:41
Четвер, 12 Жовтня 2017

Виконавча директорка ІМІ вважає, що Кремль зачищає інформпростір перед виборами

1 241
Російська влада зачищає інформаційний простір від неугодних ЗМІ перед виборами президента, вважає виконавча директорка українського Інституту масової інформації Оксана Романюк.
Виконавча директорка ІМІ вважає, що Кремль зачищає інформпростір перед виборами
Виконавча директорка ІМІ вважає, що Кремль зачищає інформпростір перед виборами

Такою думкою Оксана Романюк поділилася в ефірі Радіо Крим.Реалії.

«Цікаво, що проект Крим.Реалії й інші працюють досить давно, але претензії у влади чомусь з'явилися тільки зараз. Можливо, перед виборами президента просто зачищають інформаційний простір від неугодних ЗМІ. Кремлю дуже не подобається, коли Радіо Свобода та інші розповідають про переслідування журналістів і політичні репресії, а вплинути на редакції ніяк не можна. Ось і починаються такі наміри», – зазначила пані Романюк.

Як повідомляв «Детектор Медіа», Міністерство юстиції Росії стверджує, що діяльність редакції проекту Радiо Свобода «Крим.Реалії» може «зазнати обмежень», оскільки нібито потрапляє під ознаки російського закону про обмеження для організацій-іноземних агентів.

Про це йдеться в листі російського відомства від 9 жовтня 2017 року, який є в розпорядженні редакції.

У листі зазначено, що російський закон «Про засоби масової інформації» передбачає «можливість встановлення обмежень для кореспондентів засобів масової інформації тих держав, у яких є спеціальні обмеження для здійснення професійної діяльності журналістів ЗМІ, зареєстрованих у Росії».

«За даними російських компетентних органів, діяльність вашої організації потрапляє під ознаки, встановлені у статті 2 федерального закону «Про некомерційні організації» для організацій-іноземних агентів», – йдеться там також.

Про які конкретно «компетентні органи» йдеться, не уточнюється.

Читайте також

Нагадаємо, телеканал «Настоящее время» також отримав попередження від Міністерства юстиції Росії про те, що його діяльність може бути кваліфікована як діяльність іноземного агента і, відповідно, піддатися обмеженням. Аналогічні листи отримали «Idel.Реалії» і «Радіо Свобода» - інші редакції, що працюють в рамках американської телерадіомовної корпорації «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1241
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду