ГПУ та Нацполіція розслідують факт розкрадання коштів та ухилення від сплати податків компаніями Фірташа

ГПУ та Нацполіція розслідують факт розкрадання коштів та ухилення від сплати податків компаніями Фірташа

23 Серпня 2017
1327
23 Серпня 2017
09:42

ГПУ та Нацполіція розслідують факт розкрадання коштів та ухилення від сплати податків компаніями Фірташа

1327
Генеральною прокуратурою України спільно з Національною поліцією України викрито незаконну схему, спрямовану на розкрадання коштів та ухилення від сплати податків протягом 2015-2017 років низкою підприємств бізнесмена та власника каналу «Інтер» Дмитром Фірташем. Наразі проводяться обшуки в офісних приміщеннях та вдома у причетних до злочину
ГПУ та Нацполіція розслідують факт розкрадання коштів та ухилення від сплати податків компаніями Фірташа
ГПУ та Нацполіція розслідують факт розкрадання коштів та ухилення від сплати податків компаніями Фірташа

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Зазначено, що наразі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами фіктивного підприємництва, а також незаконних фінансових операцій з метою легалізації коштів в особливо великому розмірі за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України.

Зокрема, йдеться про ПРАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», ТОВ «Межріченський ГЗК», ПРАТ «Юкреніан Кемікал Продактс», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік» ПАТ «Азот» та іншими, які входять до бізнес-групи Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа. Зазначено, що протягом 2015-2017 років вони уклали договори із страховими компаніями ПРАТ «СК Саламандра-Україна», ПРАТ «СК «Дім страхування», на підставі яких страховим компаніям були перераховані фіктивні страхові внески.

«Тобто, застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угрупування», – повідомляє ГПУ. – У подальшому розкрадання цих коштів здійснювалось шляхом страхування цими ж підконтрольними страховими компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу «сміттєвих» цінних паперів інших підконтрольних указаним особам фіктивних підприємств та підставних фізичних осіб».

Тобто, як пояснює схему ГПУ, страховими компаніями здійснювалось страхування ризиків у разі неповернення кредитів, які видані фінансовою компанією в адресу фіктивних підприємств та підставних осіб, а готівкові кошти, отримані в результаті злочинної діяльності, направлялися підприємствам реального сектору економіки.

За повідомленням прокуратури, наразі проводяться санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях та місцях проживання осіб, які причетні до вчинення злочину.

Зазначимо, у червні 2017 року голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник заявив, що його відомство веде розслідування щодо одного з власників групи каналі «Інтер» Фірташа, власника групи «1+1 медіа» та власника «Медіа групи Україна» (канал «Україна») Ріната Ахметова

 

Нагадаємо, у США Фірташу загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів. У зв’язку з цим в Україні почали обговорювати майбутнє Inter Media Group і, зокрема, каналу «Інтер», де олігарху належить 36% (решта власників, згідно оприлюдненій мовником інформації станом на 31 грудня 2015 року – Сергій Льовочкін, Валерій Хорошковський та Світлана Плужнікова). При цьому саме Фірташ вказаний кінцевим бенефіціарним власником каналу.

21 лютого Вищий земельний суд Відня задовольнив апеляцію на рішення суду нижчої інстанції від 30 квітня 2015 року про відмову в екстрадиції Дмитра Фірташа до США, де його звинувачують у дачі хабара розміром 18,5 млн доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Остаточне рішення про екстрадицію Фірташа до США залишається за Федеральним міністром юстиції Австрії.

Однак одразу після засідання апеляційного суду прокуратура Відня затримала Дмитра Фірташа у зв'язку з новим запитом про його екстрадицією – в Іспанію, де його звинувачують у відмиванні грошей. 24 лютого суд у Відні звільнив олігарха, власника телеканалу «Інтер» Дмитра Фірташа під раніше внесену ним заставу в 125 млн євро.

Голова Мін'юсту Австрії  заявив місцевим ЗМІ, що питання про екстрадицію Фірташа до США «як і раніше, відкрите». За словами міністра, складність справи – в одночасному поданні запитів на екстрадицію українського бізнесмена в США і в Іспанію. У разі позитивних рішень за обома запитами постане вибір, який із них задовольняти.

Захист українського олігарха, одного з власників групи каналів «Інтер» Дмитра Фірташа очікує, що рішення апеляційного суду Австрії щодо запиту США про його екстрадицію буде скасовано.

На фото - Дмитро Фірташ

Фото: ru.bb.vesti.lv

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1327
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду