Фірташ заявляє про політичне переслідування і сподівається на скасування екстрадиції до США

Фірташ заявляє про політичне переслідування і сподівається на скасування екстрадиції до США

24 Лютого 2017
1461
24 Лютого 2017
18:53

Фірташ заявляє про політичне переслідування і сподівається на скасування екстрадиції до США

1461
Захист українського олігарха, одного з власників групи каналів «Інтер» Дмитра Фірташа очікує, що рішення апеляційного суду Австрії щодо запиту США про його екстрадицію буде скасовано.
Фірташ заявляє про політичне переслідування і сподівається на скасування екстрадиції до США
Фірташ заявляє про політичне переслідування і сподівається на скасування екстрадиції до США

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на заяву захисту бізнесмена.

«Сьогоднішнє рішення суду стало вже другим позитивним рішенням після того, як вчора суд відхилив прохання прокурора про арешт пана Фірташа в зв'язку з розслідуванням, що проводиться в Іспанії», - повідомив захист Дмитра Фірташа.

За твердженням адвокатів олігарха,  «іспанське розслідування не тільки стосується тих же звинувачень, які були висунуті американською владою в штаті Іллінойс в їх запиті про екстрадицію, але очевидно, що це розслідування також було проведено іспанцями за прямою вказівкою все тих же властей Чикаго».

Також у заяві вказується, що обидва судові процеси є «політичним переслідуванням» Фірташа.

Захист сподівається, що «рішення апеляційного суду щодо запиту США про екстрадицію Фірташа… буде скасовано під час майбутньої апеляції».

Сам Дмитро Фірташ у Відні заявив, що задоволений рішенням суду про звільнення його з-під арешту.

«Перебуваючи на свободі, я зможу побудувати якісний захист. Все що відбувалося з вівторка, одне затримання, друге затримання, ні в кого не залишило сумнівів щодо того, що це політичне переслідування мене», - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні, 24 лютого, суд у Відні звільнив олігарха, власника телеканалу «Інтер» Дмитра Фірташа під раніше внесену ним заставу в 125 млн євро.

Як відомо, 23 лютого бізнесмена затримали за екстрадиційним запитом США.

21 лютого Вищий земельний суд Відня задовольнив апеляцію на рішення суду нижчої інстанції від 30 квітня 2015 року про відмову в екстрадиції Дмитра Фірташа до США, де його звинувачують у дачі хабара розміром 18,5 млн доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Остаточне рішення про екстрадицію Фірташа до США залишається за Федеральним міністром юстиції Австрії.

Однак одразу після засідання апеляційного суду прокуратура Відня затримала Дмитра Фірташа у зв'язку з новим запитом про його екстрадицією – в Іспанію, де його звинувачують у відмиванні грошей. Як повідомила іспанська прокуратура, одночасно з видачею ордера на розшук у Барселоні і в місті-курорті Марбельї 24 листопада були затримані п'ять імовірних спільників олігарха.

Голова Мін'юсту Австрії Вольфганг Брандштеттер після нового затримання Дмитра Фірташа заявив місцевим ЗМІ, що питання про його екстрадицію до США «як і раніше, відкрите». За словами міністра, складність справи – в одночасному поданні запитів на екстрадицію українського бізнесмена в США і в Іспанію. У разі позитивних рішень за обома запитами постане вибір, який із них задовольняти.

Суд у Відні мав визначитися з мірою запобіжного заходу для Дмитра Фірташа 23 лютого. Спочатку він прийняв рішення про його звільнення під підписку про невиїзд. Але наприкінці дня стало відомо, що його затримано вдруге. Згідно з правилами європейського ордера на арешт, який був виписаний Іспанією, після рішення суду про запобіжний захід є 30 днів на рішення суду першої інстанції щодо екстрадиції, а потім ще 30 днів для розгляду його у другій інстанції у разі подання апеляції.

Нагадаємо, у США Фірташу загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів. У зв’язку з цим в Україні почали обговорювати майбутнє Inter Media Group і, зокрема, каналу «Інтер», де олігарху належить 36% (решта власників, згідно оприлюдненій мовником інформації станом на 31 грудня 2015 року – Сергій Льовочкін, Валерій Хорошковський та Світлана Плужнікова). При цьому саме Фірташ вказаний кінцевим бенефіціарним власником каналу.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1461
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду