«Інтер» заявив, що категорично проти запровадження мовних квот на телебаченні

«Інтер» заявив, що категорично проти запровадження мовних квот на телебаченні

17 Березня 2017
48914
17 Березня 2017
10:35

«Інтер» заявив, що категорично проти запровадження мовних квот на телебаченні

48914
Медіахолдинг «Інтер Медіа Груп» висловив офіційну позицію щодо ухваленого Верховною Радою в першому читанні за основу законопроекта №5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» 16 березня
«Інтер» заявив, що категорично проти запровадження мовних квот на телебаченні
«Інтер» заявив, що категорично проти запровадження мовних квот на телебаченні

Свою позицію холдинг поширив 17 березня. 

«Детектор медіа» публікує звернення «Інтер Медіа Груп» повністю мовою оригіналу:

«Официальная позиция «Интер Медиа Груп» относительно принятого Верховной Радой Украины в первом чтении закона "О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно языка аудиовизуальных (электронных) средств массовой информации"

"Интер Медиа Груп" всегда выступала против запретов. Мы также категорически против данного закона, который практически запрещает использование в телевизионном эфире Украины любых языков, кроме украинского. И вопрос не в отношении к языкам – украинскому или русскому. Вопрос в отношении к правам человека. Этот закон нарушит права миллионов граждан Украины, для которых русский язык является родным. А также он нарушит права носителей других региональных языков, которых, помимо русского, в Украине 17. Кроме того, этот закон вносит раскол в общество, нагнетает и без того напряженную обстановку.

Мы надеемся, что депутаты не примут закон во втором чтении. Помимо всего прочего, данный закон не способствует развитию украинского телевидения. Наоборот, он нанесет серьезный вред. Невозможно создать в нужном объеме качественный контент на украинском языке или в таких же объемах сделать качественный дубляж – следовательно, ухудшится качество телевизионного продукта на украинском языке. Емкость украинского телевизионного рынка не позволит создать качественный разножанровый украиноязычный продукт в объемах, которых требует данный закон. Это приведет к падению телесмотрения украинского телевидения: многие зрители имеют возможность альтернативного смотрения каналов, которые их устроят, через интернет-платформы и спутник.

Русский язык – один из мировых языков. На этом языке миллионными тиражами издана учебная и художественная литература, снято множество качественных фильмов. Нельзя украинцев лишать доступа к такому важному контенту. Мы уже видим, к чему привел закон о введении квот на украиноязычные песни на украинских радиостанциях, – сколько в эфире появилось низкопробного продукта.

В Латвии на законодательном уровне была применена квота в объеме 75% телевизионного вещания в день на латышском языке. Однако Конституционный Суд Латвийской Республики признал введение языковых квот неконституционным и противоречащим международному законодательству по правам человека и свободе частного предпринимательства.

В любой стране мира государственный язык уже защищен по факту его законодательного признания и конституционного статуса».

Нагадаємо, 16 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який запроваджує на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних телеканалів, 50% - для регіональних, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.

Цей законопроект зареєстрували 27 жовтня 2016 року народні депутати Микола Княжицький, Вікторія Сюмар та інші, а в лютому 2017 року вони ж подали доопрацьований варіант законопроекту.

16 березня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення оприлюднила результати моніторингу, згідно з якими найбільші обсяги ефіру українською мовою – на телеканалах «Еспресо» (100%), 5 канал (99%), «UA: Перший» (97%) і «Культура» (97%). Найменші – на телеканалах «Україна» (26%) та «Інтер» (26%).

Нагадаємо, 22 серпня 2016 року в Києві під час зустрічі з представниками української діаспори Президент України Петро Порошенко заявив, що частка української мови на деяких телеканалах є надто низькою і повинна бути збільшена.

6 вересня Петро Порошенко з трибуни Верховної Ради знову звернувся до власників і топ-менеджерів телевізійних каналів із закликом збільшити частку української мови в ефірі. У відповідь на звернення Президента України Вікторія Сюмар повідомила, що такий законопроект уже розробляється.

7 вересня голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомила, що йдеться про обов'язкове ведення телевізійних новин українською мовою.

Стало відомо, що в профільному комітеті обговорюється законопроект, яким пропонується зобов'язати українські телеканали випускати новини виключно або переважно українською мовою.

На початку жовтня Вікторія Сюмар на чат-конференції «Детектора медіа» повідомила про свою роботу над законопроектом про 75% української мови в телеефірі.

27 жовтня народні депутати Микола Княжицький і Вікторія Сюмар зареєстрували законопроект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», запропонувавши встановити на телебаченні квоту 75% передач і фільмів українською мовою.

Журналісти та активісти Одеси написали відкритого листа, в якому обурилися законопроектом № 5313 про 75% української мови на телебаченні.

Тим часом 8 листопада 2016 року набув чинності закон, який запровадив на радіо квоти на пісні українською мовою та ведення програм українською мовою. Квоти вводяться поступово, протягом трьох років.

На початку січня 2017 року експерт Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України Олексій Курінний пропонував ввести квоти на україномовні пісні на ТБ на основі свого аналізу трансляції новорічних концертів українських телеканалів.

19 січня у Верховній Раді України був зареєстрований проект «Закону про державну мову» №5670 яким запропоновано значно розширити і закріпити використання української мови як державної у ЗМІ, виробництві і розповсюдженні фільмів й серіалів, а також у сфері реклами і книговиданні.

Згодом, у лютому 2017 року, Микола Княжицький і Вікторія Сюмар подали доопрацьований законопроект про мовні квоти на телебаченні.

9 березня, під час церемонії вручення національної премії імені Тараса Шевченка, Президент України Петро Порошенко заявив, що планує запропонувати Верховній Раді запровадити квоти української мови в ефірах телеканалів.

У відповідь голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомила, що законопроект щодо збільшення частки україномовного продукту на ТБ готовий до голосування в парламенті.

13 березня голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що цей проект можливо розглянуть вже цього пленарного тижня. Цього ж дня цей законопроект розглянув профільний Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики і підтримав документ.

16 березня Верховна Рада ухвалила законопроект про мовні квоти на ТБ у першому читанні за основу. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
48914
Читайте також
13.10.2017 10:19
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
15 280
23.05.2017 11:50
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
24 038
Коментарі
20
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
лора
2048 дн. тому
Ну, и комменты) рагулье - активизировалось) ну, и кто смотрит укро тв?) кому это говно- нужно?)
Vad
2803 дн. тому
Тоді нехай приберуть з назви українські літери і перейменуються на ынтэр.
Сергей
2805 дн. тому
Гавно-канал...розсадник сепарья гавенного!!! не смотрю и другим советую!!!
вАСиль
2805 дн. тому
Який патріотичний колектив: Каже Микола Вересень!
piznajko
2806 дн. тому
Взагалі то є україномовний варіант заяви Інтера. Чому у статті використано російськомовний варіант? http://inter.ua/uk/news/2017/03/16/6240
Exter
2806 дн. тому
Від путінського пропаганистського каналу важко було чекати чогось іншого. Значить, робимо все правильно, хоч і повільно та непослідовно.
Надія
2806 дн. тому
Якщо "В любой стране мира государственный язык уже защищен по факту его законодательного признания и конституционного статуса» Тоді чому в Новорічну ніч, перемикаючи канали, я не почула ЖОДНОГО слова українською? І якщо «Інтер» вважає, що то лайно, яке вони випучкають в ефір не є "низкопробньім продуктом" то вони дуже помиляються
Shelby
2806 дн. тому
1. У нас за переписом 67% українськомовних і 29% російськомовних. Це, звісно, включно з Кримом і ОРДЛО, де українські канали зараз не транслюються. Навіть Інтер. Якщо відняти Крим і ОРДЛО, то на решті Україніи і буде 75% українськомовних, пропорція правильна. 2. "А также он нарушит права носителей других региональных языков, которых, помимо русского, в Украине 17". А які з 17 регіональних мов чути на Інтері???
леха
2806 дн. тому
10 років потому Інтер був повністю україномовний, зараз їм мова заважає
Valentyn
2806 дн. тому
Закрити негайно цю мерзоту!!!
Сергей
2806 дн. тому
Мой родной язык русский, но никаких ущемлений своих прав этим законом не чувствую! Мы живём в Украине, и вполне естественно, что общенациональные каналы должны вещать на государственном языке! Хотите больше вещать на русском - становитесь региональным каналом - региональным дают 50%. Кстати, очень интересно, что как только пытаются расширить хождение русского языка в Украине - сразу кричат о других национальностях. Чё то я у нас в Днепре не знаюрегиональных программ на иврите - почему? А от Интера просто ещё смердить неразложившимися останками ПР...
Колобок
2806 дн. тому
Текст ще раз доводить, що ми на правильному шляху. Маю надію, що Україна позбавиться московитського тиску.
Taras
2806 дн. тому
Все квоты разом выполнятся если убрать из эфира Украины каналы "ИНТЕРА". Это один из элементов гибридной войны против нашей страны и я удивлен, что он работает до сих пор...
маша
2806 дн. тому
Запахло жареным.
патриот
2806 дн. тому
Нужно закрыть этот рашистский канал. Пусть в раше вещают там их все будут понимать..
Таня
2806 дн. тому
Хороший канал,правду написали
ёж
2806 дн. тому
раз вонь пошла,значит закон правильный
Сеогій
2806 дн. тому
Давно пора лишить их лицензии.
Василь
2806 дн. тому
Краще Інтер ще закрийте, що б не смердів.
кулявлоба
2806 дн. тому
Кто такой Интер, что бы делать подобные заявления. Есть два варианта, закрыть канал или национализировать его!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду