13:36
Четвер, 16 Березня 2017

На «Україні та «Інтері» всього 26% української мови – дані Нацради

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення провела моніторинг ефіру українських телеканалів щодо мови ведення програм і трансляції фільмів і зафіксувала найвищі показники на «Еспресо», 5-му каналі та «UA: Першому», а найгірші – на «Україні» та «Інтері».
На «Україні та «Інтері» всього 26% української мови – дані Нацради
На «Україні та «Інтері» всього 26% української мови – дані Нацради

Про це повідомив на засіданні Нацради 16 березня голова регуляторного органу Юрій Артеменко, описавши результати моніторингу як «невтішну картину».

За його словами, моніторинг проводився з 12 по 27 лютого, по кожному каналу було відстежено ефір в один будній та один вихідний день.

За даними Нацради, найбільші обсяги ефіру українською мовою – на телеканалах «Еспресо» (100%), 5 канал (99%), «UA: Перший» (97%) і «Культура» (97%). Найменші – на телеканалах «Україна» (26%) та «Інтер» (26%).

Інфографіка Нацради. Клікніть для збільшення

Читайте також

Нагадаємо, 16 березня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який запроваджує на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних телеканалів, 50% - для регіональних, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.

Цей законопроект зареєстрували 27 жовтня 2016 року народні депутати Микола Княжицький, Вікторія Сюмар та інші, а в лютому 2017 року вони ж подали доопрацьований варіант законопроекту.

13 березня 2017 року на погоджувальній раді керівників фракцій і голів комітетів голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що цей проект можливо розглянуть вже цього пленарного тижня. Цього ж дня цей законопроект розглянув профільний Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики і підтримав документ.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4131
Переглядів
Коментарі
Kyjanyn
15:16 / 18 Березня 2017
Категорично не погоджуюся з методикою підрахунку. 112 канал навмисно запрошує російськомовних гостей для україномовних ведучих. Вважається, що передача українською, а насправді - гірше, ніж просто російськомовна, бо насаджує МОВНУ ШИЗОФРЕНІЮ. Це методика, вигадана в Кремлі для боротьби з українською мовою. Її слід заборонити негайно!
Влад
15:16 / 16 Березня 2017
Про які 26 відсотків йде мова?! Достатньо звернути увагу на "оновлену" програму "Сьогодні" на ТРК Україна: Це повна копія такої ж програми "Сегодня" на Російському НТВ. Що студія, що заставка. Навіть підкладка схожа. Мабудь це зроблено щоб де які глядачи не забували, що ті, хто їм мозок промивав, все ще поряд.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop