Обама відмовився від помсти Путіну за кібератаки проти США - The New York Times
Обама відмовився від помсти Путіну за кібератаки проти США - The New York Times
Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на The New York Times.
Як пише видання, серед варіантів відплати розглядалися блокування таємних банківських рахунків в банках Європи і Азії найбільш наближених до президента РФ Володимира Путіна впливових осіб, а також внесення в санкційний список із забороною на в'їзд в США високопоставлених представників Головного розвідувального управління (ГРУ) Росії.
Обговорювався варіант оприлюднення «зв'язків Путіна з олігархами», від чого відмовилися, вважаючи, що це «не справить враження на росіян».
На думку колишнього посла США в Москві Майкла Макфола, кращий варіант дій для президента США - ретельне вивчення всієї інформації про хакерські атаки та публікація докладного звіту. Це мало б вплив на конгресменів незалежно від позиції щодо кібератак, яку займе Дональд Трамп.
Напередодні президент США Барак Обама заявив, що хоче попередити Росію, що її подальші кібер-диверсії на кшталт втручання в перебіг виборів, не залишаться без відповіді. За його словами, коли настане потреба, Росія безпосередньо відчує наслідки відповіді США, про яку не будуть попереджати. Перед цим NBC News повідомило, що президент Росії Володимир Путін особисто причетний до втручання у президентські вибори у США.
Ці нові дані, як мовиться в повідомленні, свідчать про значно глибше залучення Путіна в кампанію з метою нашкодити кандидатові від демократів Гілларі Клінтон, ніж вважали в жовтні – тоді, коли всі 17 спецслужб США підтвердили заяву, щодо зламу серверів Демпартії причетна влада Росії.
Нагадаємо, у листопаді, після виборів президента США, директор національної розвідки Джеймс Клеппер заявив, що Росія згорнула пов'язану з виборами кіберактивність після того, як адміністрація Обами публічно звинуватила Москву в спробі втручання в президентські перегони.
Після обрання Дональд Трамп, за даними The New York Times, відхилив висновки розвідки щодо хакерських атак Росії на США.
Центральне розвідувальне управління США дійшло висновків, що хакерські атаки з боку Росії на офіційні інституції в Сполучених Штатах під час президентської кампанії були спрямовані безпосередньо на підтримку кандидата Дональда Трампа, а не на дискредитацію самого процесу демократичних голосувань.
Згодом стало відомо, що ФБР підтримала доповідь ЦРУ, в якій говориться, що Росія втрутилася у вибори в США, щоб допомогти кандидату від американців Дональду Трампу здобути перемогу.
Після цього обраний президент США Дональд Трамп заявив, що не вірить, що Росія допомагала йому виграти вибори.
Однак представниця адміністрації Білого дому підтвердила, що президент США Барак Обама доручив розвідувальному співтовариству провести повний огляд хакерських атак з боку Росії, що сталися під час виборів 2016 року. Детальна доповідь має надійти нинішньому главі Білого дому до моменту завершення терміну його президентських повноважень у січні наступного року.
У листопаді канал NBC з посиланням на джерела в розвідці повідомив, що Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США готує кібератаку у відповідь на дії РФ.
Пізніше віце-президент США Джо Байден пообіцяв відповісти на кібератаки, в яких американська влада звинувачує Росію.
Водночас Москва заявляє, що буде реагувати на плани ЦРУ щодо відповіді на кібератаки, у яких США звинувачують Росію.