«Україна» і «Донбас» заявили, що ніколи не узгоджували редакційну політику з «МДБ ДНР»

«Україна» і «Донбас» заявили, що ніколи не узгоджували редакційну політику з «МДБ ДНР»

4 Серпня 2016
2619
4 Серпня 2016
17:46

«Україна» і «Донбас» заявили, що ніколи не узгоджували редакційну політику з «МДБ ДНР»

2619
Прес-служба медіа холдингу «Медіа Група Україна» (МГУ) заявляє, що ніколи телеканали «Донбас» чи «Україна» жодним чином не узгоджували редакційну політику з представниками так званого «МДБ ДНР» чи інших установ на неконтрольованих українською владою територіях Донбасу.
«Україна» і «Донбас» заявили, що ніколи не узгоджували редакційну політику з «МДБ ДНР»
«Україна» і «Донбас» заявили, що ніколи не узгоджували редакційну політику з «МДБ ДНР»

Про це «Детектору медіа» повідомили в прес-службі МГУ, коментуючи оприлюднене в інтернеті нібито листування співробітниці Міністерства державної безпеки так званої «ДНР» Тетяни Єгорової з представниками українських телеканалів, зокрема співробітником телеканалу «Донбас» Сергієм Карпієм.

Надаємо повний текст коментаря МГУ:

«Навряд чи ми можемо коментувати листування так званої співробітниці "МДБ ДНР" Тетяни Єгорової, адже ми навіть не знаємо, чи реальна ця персона чи ні. Але те, що відбувається чергова хвиля нападів на журналістів і оприлюднення їх персональних даних, нас, звичайно, непокоїть. Адже такі інформаційні атаки легко перетворюються на загрози життю і безпеці журналістів.

Щодо Сергія Карпія, то він працював у штаті ТК "Донбас" до 31.04.2015, до серпня 2015 року – мав договірні стосунки з ТК "Донбас" та працював позаштатним кореспондентом. З серпня 2015 року Сергій Карпій не має офіційних стосунків з телеканалом "Донбас".

Ніколи телеканали "Донбас" чи "Україна" жодним чином не узгоджували редакційну політику з представниками так званого "МДБ ДНР" чи інших установ, які знаходяться на неконтрольованих українською владою територіях Донбасу, і не надавали повноважень ні Сергію Карпію, ні будь-кому зі штатних або позаштатних журналістів виступати від імені телеканалів».

Нагадаємо, 3 серпня в інтернет потрапило листування співробітниці Міністерства державної безпеки так званої «ДНР» Тетяни Єгорової з представниками українських телеканалів. Листування датоване 2015 року. За однією версією, його виклали хакери, за іншою – це зробила сама Тетяна Єгорова. З масиву викладеного листування виходить, що співробітники каналів «Інтер», «Україна», «Донбас» затверджували із представниками так званої «ДНР» тексти своїх матеріалів.

У листуванні згадується, зокрема, телеканал «Донбас» і ведучий програми «Человеческий фактор» Сергій Карпій, який нібито затверджував свої репортажі з працівницею т.з. «ДНР». Листування може свідчити й про узгодження Сергієм Карпієм з Тетяною Єгоровою сюжетів телеканалу «Україна».

Один з топ-менеджерів новинного продакшну групи «Інтер» НІС Назім Бедіров вважає оприлюднене листування підробкою.

Журналіст «Інтера» Роман Бочкала, ім’я якого згадується в оприлюдненому листуванні Леоніда Муравйова з Тетяною Єгоровою, припустив, що воно дійсно мало місце.

Керівниця Inter Media Group Ганна Безлюдна заявила «Детектору медіа», що керівництво «Інтера» не має жодного стосунку до новин: «Я не управляю цими людьми та не маю до них жодного стосунку, вони самі приймають рішення. І мені складно коментувати цю ситуацію - я поза нею».

Колишня креативна продюсерка «Подробностей недели» на «Інтері» (продакшн НІС) Марія Столярова заявила «Детектору медіа», що вона не читає чужих листів і тим паче не коментує «нісенітниці та злив».

Спеціальний кореспондент російської «Новой газеты» Павло Канигін у коментарі «Детектору медіа» підтвердив достовірність оприлюдненого в інтернеті його листування з Тетяною Єгоровою.

У прес-службі Служби безпеки України повідомили, що СБУ перевірятиме оприлюднене в інтернеті листування Тетяни Єгорової з представниками українських телеканалів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2619
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду