14:13
Четвер, 23 Червня 2016

Держкомтелерадіо скаржиться на органи влади, які зволікають із реформуванням друкованих ЗМІ

Начальник управління видавничої справи і преси Держкомтелерадіо Олексій Кононенко повідомив, що про готовність до реформування заявили станом на 23 червня 454 державних і комунальних друкованих ЗМІ.
Держкомтелерадіо скаржиться на органи влади, які зволікають із реформуванням друкованих ЗМІ
Держкомтелерадіо скаржиться на органи влади, які зволікають із реформуванням друкованих ЗМІ

Про це заявив у четвер, 23 червня, на засіданні колегії Держкомтелерадіо, повідомляє «Укрінформ».

«Перелік друкованих ЗМІ та редакцій, що підлягають реформуванню на першому етапі, формується до 1 липня. Кожного дня надходять документи. Якщо вчора готовність щодо першого етапу виявили 198 учасників, то на сьогодні до переліку внесено 206. До другого етапу сьогодні готові 248 редакцій», - сказав Олексій Кононенко.

Він нагадав, що згідно з вимогами статті 6 Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» Держкомтелерадіо своїм наказом, зареєстрованим у Мін'юсті, затвердив порядок формування зведеного переліку об'єктів реформування, який разом з іншими документами розміщений на веб-сайті комітету. З метою виконання вимог статті 12 Закону комітет розробив проект порядку надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим ЗМІ місцевої сфери розповсюдження. Здійснюється моніторинг підготовки до реформування.

Читайте також

«На жаль, актуальною є проблема зволікання з боку органів місцевого самоврядування, які є співзасновниками друкованих ЗМІ і редакцій, з ухваленням рішень про реформування. І тут є дві проблеми. Перша проблема технічна, але не дає змогу взяти участь на першому етапі, - це коли у деяких ЗМІ відсутні свідоцтва, які в ході реформування поновити неможливо», - поінформував пан Кононенко.

Він додав, що також ця проблема пов'язана з декомунізацією, коли відбулося перейменування ЗМІ.

«Так, газета Межівської ради Дніпропетровської області називалася "Червона зірка", зараз вони називаються "Межівський меридіан", а свідоцтво залишилося старе», - констатував начальник управління видавничої справи і преси.

Нагадаємо, 26 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав  Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Закон набув чинності з 1 січня 2016 року.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) повідомила, що Дніпропетровська обласна влада чотири місяці не виносить на розгляд депутатів рішення зборів трудового колективу дніпропетровської обласної газети «Зоря» про участь у реформуванні друкованих ЗМІ на першому етапі. Натомість у газети планують забрати приміщення редакції.

Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Дмитро Стеценко заявив, що Київська обласна рада порушила Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ». Він  повідомив, що 2 червня з Київська обласна рада прийняла рішення не щодо реформування і виходу зі складу засновників газети «Час Київщини», а «фактично щодо поновлення на посаді певного генерального директора, який повинен здійснювати на посаді певні повноваження».

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
926
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop