Як редакції медіа готуються до можливих відключень електроенергії

Як редакції медіа готуються до можливих відключень електроенергії

21 Жовтня 2022
2351

Як редакції медіа готуються до можливих відключень електроенергії

2351
Сховище з генератором і старлінком, резервні лінії живлення, економія та ефір при свічках. Розповідають «Liga.net», Суспільне, «Інтер», «Тавр», «Люкс» і «1+1».
Як редакції медіа готуються до можливих відключень електроенергії
Як редакції медіа готуються до можливих відключень електроенергії

10 жовтня Росія почала цілеспрямований масовий обстріл української енергетичної інфраструктури. Удари ракет і дронів пошкодили чимало електростанцій та ліній електропередач, чимало міст і регіонів залишились без мобільного зв’язку, світла й води. Удари тривають, хоч і з меншою інтенсивністю, а енергетики намагаються ліквідувати наслідки й збалансувати енергосистему. 20 жовтня компанія «Укренерго» запровадила обмеження на споживання електроенергії. Українців попередили про планові відключення світла в багатьох регіонах — і дали зрозуміти, що таке траплятиметься і в майбутньому. Для редакцій медіа це серйозний виклик, адже аудиторія чекає від них безперервної публікації новин, роботи в ефірі тощо.

У Національній раді з питань телебачення і радіомовлення та у Держспецзв’язку висловили переконання, що відключення електрики не завадить роботі телеканалів і радіостанцій. У мовників, зокрема тих, які виробляють контент для спільного телемарафону «Єдині новини», є автономні джерела живлення.

«Детектор медіа» запитав у редакцій кількох медіа, як перебої з електроенергією впливають на їхню роботу і як вони адаптуються до цієї ситуації.

Юлія Банкова, головна редакторка онлайн-видання «Liga.net»:

— Робота координується в режимі онлайн, як і раніше. Поки що в нас не було настільки критичних ситуацій, щоб у всіх одночасно не було світла та інтернету. Редакція розосереджена по різних містах України, тому виходить працювати безперервно.  Іноді через поганий зв’язок або його тимчасову відсутність в окремих членів команди ми скасовуємо зустрічі та координуємо наші дії листуванням.

Поки що суттєвих змін не відчули. Але маємо план на випадок повного блекауту. Підготували укриття, генератор, пальне і старлінк для роботи, облаштовуємо зручніші робочі місця. У випадку, якщо зв’язок і струм зникнуть раптово й одночасно в усіх, маємо кількох редакторів за кордоном, які тієї ж миті оперативно підхоплять стрічку новин.

Олена Бондарук, директорка з комунікацій зі ЗМІ та громадськістю Суспільного:

— Суспільне має протоколи дій у випадку відключення електроенергії, щоб забезпечити безперервність роботи мовника. Окрім центрального офісу, Суспільне має розгалужену регіональну мережу. Подекуди вже були відключення електроенергії, ми робимо все від нас залежне, щоб уникнути збоїв в ефірі: і за допомогою резервних сигналів, і через забезпечення генераторами.

Пресслужба телеканалу «Інтер»:

— Ефірні комплекси Inter Media Group відразу були спроєктовані таким чином, що можуть вести безперервне мовлення впродовж тривалого часу як під час планових відключень, так і у випадку аварійних припинень енергопостачання. Електроживлення забезпечується через кілька ліній живлення та від власних генеруючих потужностей.

Оксана Шавель, маркетинг-директорка радіохолдингу «Тавр медіа»:

— У нас поки що не було подібних випадків. Але в нас є резервні джерела мовлення, генератори. Крім того, там, де є інтернет (у випадку, якщо у слухачів заряджені ґаджети і павербанки), можна слухати наші радіостанції в додатку Radioplayer. На відміну від телебачення, в нас виробничий процес менш енергозатратний, так що поки що даємо раду.

Роман Андрейко, генеральний директор медіахолдингу «Люкс»:

— У нас є дуже потужний генератор резервного живлення, тому відключення електроенергії не є такими страшними та небезпечними, як повітряні тривоги. На жаль, добре укріпленої студії під землею в нас поки що немає. Маємо резервну студію в іншому місті, й це  нас виручає. Але коли тривоги лунають по всій Україні, тоді це проблема: треба мати резервну студію за межами України.

Журналісти каналу «24» ініціювали  власний флешмоб (рішення про це вони прийняли самі без керівництва чи піар-служби): разом з апаратною та командою режисерів зробили наочну агітацію за економію електроенергії. Мені здається, що це корисна ініціатива. І людей, які ввечері  побачать цю картинку, це спонукатиме вимкнути світло у коридорі чи ванні, нагрівальні прилади, якщо не так уже зараз і холодно. Україна в біді, й це стосується кожного. Наш флешмоб для цього і створений, щоби сказати: «Ми вимкнули. А ви?»

Пресслужба «1+1 media»:

— До подолання кризи в енергосистемі України та відповідно до вимог постачальника електроенергії і рекомендацій представників органів державної влади «1+1 media» знизила рівень споживання електричної енергії у своїх офісах. Всі внутрішні споживачі компанії, не задіяні в забезпеченні ефірного мовлення, були обмежені у споживанні електроенергії, що дає нам змогу підтримувати стабільне живлення систем, необхідних для забезпечення ефіру.

Ми розуміємо, наскільки важливо продовжувати тримати зараз інформаційний фронт, і в разі перебоїв із постачанням електроенергії ми використовуємо автономні джерела живлення. Коли офіси переходять на забезпечення від автономних джерел живлення, ми ще більше обмежуємо споживання електричної енергії внутрішніми користувачами, з єдиною метою — якнайдовше підтримувати стабільну роботу ефірної апаратної та забезпечити безперебійне функціонування критичної інфраструктури компанії.

Наші досвідчені енергетики та інші адміністративні служби працюють 24/7 для забезпечення стабільної роботи енергосистеми компанії, що критично важливо для здійснення безперервного ефірного мовлення.

Також «1+1 media» звернула увагу працівників на необхідність раціонального використання електроенергії не тільки в офісах компанії, але й удома.

«Детектор медіа» теж працює над тим, аби в разі вимкнення світла наші читачі не залишились без оперативних новин і цікавих текстів. Якщо ваша редакція має власні історії успішної підготовки до можливого вимкнення електрики, розкажіть їх нам на info@detector.media

Ілюстративне фото: Esther Vargas / Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2351
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду