Amnesty International вважає вирок Єсипенку «ганебним проявом тиску» і залякуванням журналістів
Amnesty International вважає вирок Єсипенку «ганебним проявом тиску» і залякуванням журналістів
Правозахисна організація Amnesty International вимагає скасувати вирок фрілансеру «Радіо Свобода» Владиславу Єсипенку в окупованому Криму і негайно звільнити його. Відповідну заяву цитує Amnesty International Україна.
16 лютого окупаційна влада Криму засудила Єсипенка до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тис. руб. (понад 41 тис. грн).
Правозахисники вважають це рішення «суду» «черговим ганебним проявом тиску і залякування де-факто владою журналістів та всіх, хто висловлюють незгоду з окупацією Криму».
«Вирок Єсипенку — це, на жаль, прогнозована кульмінація свавільного затримання журналіста, застосування до нього тортур, сфабрикованих обвинувачень та несправедливого судового розгляду у відповідь на його журналістську діяльність. У такий спосіб де-факто влада у Криму вкотре продемонструвала повну зневагу до прав людини й влаштувала показову розправу над Владиславом Єсипенком з метою придушити будь-які прояви інакомислення на півострові», — йдеться в заяві.
Раніше з вимогою звільнити журналіста виступило МЗС України, низка правозахисних українських організацій, «Репортери без кордонів», Держдеп США та президент «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай.
Читайте також:
- Суд у «справі Єсипенка» в Криму: експерт-вибухотехнік просить адвоката «вірити йому на слово»
- Amnesty International Ukraine закликала підписати петицію з вимогою звільнити Владислава Єсипенка
Єсипенко був затриманий окупантами 10 березня 2021 року після участі в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрілансера нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України».
6 квітня Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці.
Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікував «Крим.Реалії».
ФСБ звинуватила журналіста у незаконному виготовленні боєприпасів — у «вийманні зі схованки компонентів вибухового пристрою». Російські силовики інкримінували Єсипенку намір забрати з таємного сховища гранату за нібито наказом Служби зовнішньої розвідки України.
Правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як фрілансера «Крим. Реалії» — проєкту «Радіо Свобода», який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму.
Фото: «Радіо Свобода»