Майже половина українських онлайн-медіа є прозорими – ІМІ

Майже половина українських онлайн-медіа є прозорими – ІМІ

27 Вересня 2021
2488
27 Вересня 2021
13:15

Майже половина українських онлайн-медіа є прозорими – ІМІ

2488
У 2021 році переважно прозорих медіа виявилось на 6% більше ніж у 2020 році, та на 18% більше, ніж у 2019-му.
Майже половина українських онлайн-медіа є прозорими – ІМІ
Майже половина українських онлайн-медіа є прозорими – ІМІ

Інститут масової інформації провів дослідження, згідно з яким у 2021 році переважно прозорими виявилися 46% українських медіа.

У досліджені було проаналізоване три базових параметри: інформація на сайті про контактні дані, про людину, відповідальну за контент (керівника/головреда), і про власника медіа.

Так, 46% медіа виявилися переважно прозорими (набрали 2,5 або 3 за максимальних 3), 40% – із середнім рівнем прозорості (1,5–2 бали), 12% – переважно непрозорі (0,5–1 бал) та повністю непрозорі – 2% (0 балів).

Переважно прозорих медіа на 6% більше ніж у 2020 році, та на 18% більше, ніж у 2019-му.

Переважно прозорими виявилися: «Экономические Новости», Depo.ua, ІСТV, «Фокус», «Факти», «Главред», «Апостроф», Голос.ЮА, «Українські новини», «Сегодня», УНІАН, 24 канал, «Оглядач», ТСН, Суспільне, ЗН (ДТ), Громадське, «Слово і діло», «Укрінформ», «Еспресо», «Ліга.нет», НВ, «РБК-Україна».

Частково прозорі: «Ракурс», ВВС (українська служба), «Багнет», «Подробности», «Антикор», Інтерфакс-Україна, «Прямий», Хвиля, КП.юа, «Вести», «Главком», «Вголос», «Політека», «Бабель», «Букви», УНН, Захід.НЕТ, Гордон.ЮА, Цензор.НЕТ та «Українська правда».

Переважно непрозорими виявилися такі онлайн-медіа: «Кореспондент», «Радіо Свобода», Знай.ЮА, Газета.ЮА, «Телеграф» і «Коментарі».

Абсолютно непрозорим знову виявилося онлайн-медіа «Фром-ЮА», яке не публікує жодних вихідних даних про свою редакцію або власника.

Раніше ІМІ оприлюднив список з дев'яти сайтів, які показали найвищий рівень дотримання стандартів у третьому кварталі 2021 року.

Зокрема, найвищий рівень дотримання стандартів (понад 96% матеріалів, написаних без порушень професійних стандартів) показали такі сайти: «Суспільне», «Дзеркало тижня», «Ліга», «Українська правда», «Бабель», «Громадське», «Букви», «Еспресо» та НВ. 

Фото: russell davies/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2488
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду