Телеканал TVN24 отримав нідерландську ліцензію, щоб продовжити мовлення в Польщі в разі блокування
Телеканал TVN24 отримав нідерландську ліцензію, щоб продовжити мовлення в Польщі в разі блокування
В червні 2021 року польський телеканал TVN24 подав заявку на отримання нідерландської ліцензії через можливе закриття каналу. І отримав її, пише саме видання.
У своєму повідомленні вони вказують, що польська Національна рада з телерадіомовлення необґрунтовано не продовжує ліцензію TVN24, кінцевим власником якого є американська Discovery.
Польський уряд у такий спосіб, за їхніми словами, намагається зменшити вплив іноземного капіталу на польські ЗМІ.
TVN24 не згодні з таким визначенням – на їхню думку та думку багатьох експертів, це спроба польської влади закрити невигідні для себе ЗМІ.
Але якщо польський регулятор не продовжить ліцензію до 26 вересня, то мовлення телеканалу все одно відбуватиметься, оскільки вони отримали нідерландську ліцензію і це не суперечить новим поправкам до закону про телерадіомовлення.
«Ми також хотіли б особливо підкреслити, що отримання ліцензії на канал TVN24 в Нідерландах жодним чином не розв'язує проблему, з якою ми стикаємося в зв'язку з прийнятою Сеймом поправкою до Закону про радіо і телебаченні. У нинішньому вигляді він поширюється на всі наші канали, включаючи TVN, підриваючи свободу слова, незалежність ЗМІ та приватну власність. Ми ще раз закликаємо владу відхилити цю шкідливу поправку. Ми також повністю налаштовані захищати право наших глядачів і всіх поляків на вільні ЗМІ і вільний вибір», – додали вони.
Нагадаємо, що 11 серпня Сейм Польщі ухвалив правки до закону про телерадіомовлення «lex TVN», які, на думку опозиції та медійників, мають на меті «зачистити незалежні польські медіа».
10 серпня 2021 року прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звільнив з уряду лідера «Згоди» Говіна на тлі суперечок навколо закону про телерадіомовлення. Прем'єр обґрунтував своє рішення недостатньою залученістю Говіна та його однопартійців до «реформування країни».
11 серпня партія «Згода» оголосила про вихід з коаліції, що де-факто означає її розпад. Тепер Моравецькому загрожує вотум недовіри в Сеймі, також можливе проведення позачергових парламентських виборів.
10 серпня, напередодні ухвалення закону, у містах Польщі відбулись масові протести на захист вільних ЗМІ. Протести організували Комітет із захисту демократії та представники журналістської спільноти.
На захист вільних ЗМІ підписалися понад 750 журналістів, включно з головними редакторами Gazeta Wyborcza, Newsweek, Polityka, OKO.press, Press та Rzeczpospolita.
Фото: лого / Shutterstock, OleksSH