У Польщі розпалась урядова коаліція через закон про телерадіомовлення

У Польщі розпалась урядова коаліція через закон про телерадіомовлення

11 Серпня 2021
1591
11 Серпня 2021
12:07

У Польщі розпалась урядова коаліція через закон про телерадіомовлення

1591
Лідер партії «Згода» Ярослав Говін виступає проти правок «Права і Справедливості» до закону про телерадіомовлення, які нібито мають на меті «зачистити незалежні польські медіа».
У Польщі розпалась урядова коаліція через закон про телерадіомовлення
У Польщі розпалась урядова коаліція через закон про телерадіомовлення

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звільнив з уряду лідера партії-партнера по коаліції «Згода», віцепрем’єра Ярослава Говіна на тлі суперечок навколо закону про телерадіомовлення та податкової політики.

Прем'єр Моравецький обґрунтував своє рішення недостатньою залученістю Говіна та його однопартійців до «реформування країни».

Як повідомляє RMF24, партія «Згода» вже оголосила про вихід з коаліції, що де-факто означає її розпад.

У Сеймі партія Говіна має 11 мандатів, її вихід з коаліції змушує колишнього партнера «Право і Справедливість» шукати підтримку серед ультраправих. До цього коаліція контролювала 232 з 460 крісел в нижній палаті парламенту. Тепер прем'єру Моравецькому загрожує вотум недовіри в Сеймі, також можливе проведення позачергових парламентських виборів.

Причиною кризи стали, зокрема, розбіжності між «Згодою» та «ПіС» щодо податкової політики, а також правок до закону про мовлення, так званого «lex TVN». Пропоновані «ПіС» правки обмежують діяльність медіа зі значною часткою «неєвропейського капіталу», зокрема, американського походження. Таким чином, одному із впливових телеканалів «TVN24», кінцевим власником якого є американська компанія Discovery, можуть не подовжити ліцензію, яка закінчується 26 вересня 2021 року.

Зауважимо, що «TVN24» часто виступає з критикою дій «ПіС». Опозиція та «Згода» критикували запропоновані правки, які на їх думку, лише погрішать відносини Польщі та США. Також на думку критиків правок «lex TVN», вони направлені на зачистку опозиційних польських медіа.

Посилило конфлікт між двома коаліційними партнерами рішення звільнити представницю «Згоди» Анну Корнецьку з посади заступника державного секретаря в Міністерстві розвитку, праці та технологій. У відповідь на це правління «Згоди» висунуло «ПіС» ультиматум. «Згода» поставила умовою свого подальшого перебування в коаліції врахування позиції щодо закону «lex TVN». Однак, «ПіС» відмовилась пристати на умови «Згоди» та на додачу, звільнила віцепрем'єра Говіна з уряду.

10 серпня у містах Польщі відбулись масові протести на захист вільних ЗМІ. Протести організували Комітет із захисту демократії та представники журналістської спільноти.

На захист вільних ЗМІ підписалися понад 750 журналістів, включно з головними редакторами «Gazeta Wyborcza», «Newsweek», «Polityka», «OKO.press», «Press» та «Rzeczpospolita».

Фото: Piotr Drabik/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1591
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду