Білорусь: спортивний журналіст Івулін, який відбуває адміністративний арешт, став підозрюваним у кримінальній справі
Білорусь: спортивний журналіст Івулін, який відбуває адміністративний арешт, став підозрюваним у кримінальній справі
Спортивний журналіст видання Tribuna Олександр Івулін став підозрюваним у кримінальній справі, пише саме видання. Досі він відбував адміністративний арешт через інше обвинувачення. Його переведуть у СІЗО.
Івуліна підозрюють за статтею про грубе порушення порядку (стаття 342 КК). Протягом 72 годин йому повинні пред'явити звинувачення, або звільнити з-під варти.
«Івуліна затримали 3 червня у його квартирі й наступного дня засудили на 30 діб нібито за бчб-прапор на вікні (свою провину на суді він не визнав і заявив, що під час обшуку прапора не було). Завтра Олександр мав вийти на свободу», – йдеться у повідомленні Tribuna.
Олександр Івулін, крім всього іншого, автор проєкту «ЧестнОК» і футболіст клубу «Крумкачи». 30 грудня його оштрафували на 810 рублів за тією ж статтею 23.34 КоАП.
Нагадаємо, що 4 червня Олександру Івуліну дали 30 діб арешту через нібито червоно-білий прапор у вікні. Це подавалось як «незаконне пікетування».
9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Західні країни відмовились визнати Лукашенка переможцем виборів. Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси.
18 травня 2021 року влада Білорусі розпочала новий наступ на свободу слова у країні. Зокрема, правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах найбільшого медіапорталу Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів. На території Білорусі сайт видання заблокований.
Проти керівництва «Тут Бай Медіа» порушили кримінальну справу за ч.2 ст.243 (ухилення від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі). Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років.
23 травня ВПС Білорусі змусили сісти у Мінську літак Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса. Спецслужби затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича та його подругу Софію Сапегу, які перебували на борту лайнера. Міжнародна спільнота прирівняла дії режиму Лукашенка до «державного тероризму».
24 травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.
Фото: відкриті джерела