Величко повідомила про перешкоджання охоронців транспортної компанії та поскаржилася на поліцію
Величко повідомила про перешкоджання охоронців транспортної компанії та поскаржилася на поліцію
Журналістка Liga.net Любов Величко 6 квітня повідомила, що їй перешкоджали охоронці транспортної компанії «Експрес-Т» у Києві, коли вона працювала над своїм розслідуванням. Про це вона написала в Facebook.
«Хотіла взяти комент у керівництва компанії "Експрес-Т", яка евакуює авто по всьому Києву без будь-яких договорів з Київською міською державною адміністрацією (КМДА). Представилась, показала журналістське посвідчення. Охоронець силоміць виштовхав мене з території зі словами: "У мєня тут своя страна і своі закони"», – розповіла журналістка.
Вона повідомила, що охоронець відмовився покликати представника керівництва компанії, сказавши, що «Експрес-Т» нібито немає за цією адресою. «Прийшов його начальник і почав мене штовхати зі словами: "Покиньте територию!", – сказала Величко та уточнила, що не постраждала внаслідок дій охоронців.
Вона викликала поліцію, яка, своєю чергою, викликала слідчо-оперативну групу. Любов Величко звернула увагу на некомпетентність правоохоронців, зокрема – незнання закону України.
За словами журналістки, поліцейські не цікавилися її станом після нападу, натомість питали про години роботи компанії «Експрес-Т», про причини її приїзду до компанії, а також – «чому [вона] не телефонувала в цю компанію, не писала листи».
Величко здивували ці питання. Уже на відео вона пояснила, що на її запити ніхто не відповідав, тому їй довелося приїхати до «Експрес-Т».
Окрім того, поліцейських, за словами Величко, найбільше цікавило її «письмове редакційне завдання». Величко процитувала слідчу, яка розповіла, що начальник слідчого управління заявив, що відомості в ЄРДР не вноситимуть, якщо «немає редакційного завдання».
«Слідчо-оперативна група поводила себе "на відчепись". Вписали в протокол від мого імені, що "редакційного завдання в мене немає, але я вважаю, що воно не потрібне". Змусила викреслити цю фразу, бо я такого не говорила. Виправили на "була на завданні, яке дав мені редактор"», – повідомила вона та додала, що заяву в неї прийняли.
Зазначимо, раніше медіаюрист Алі Сафаров казав, що «реакційне завдання — це взагалі пережиток радянського минулого з радянською бюрократією».
Нагадаємо, 15 липня журналістка Любов Величко повідомила, що отримує погрози після розслідування про російські телеграм-канали «"Тєлєга" для Слуги. Як Телеграм-канали, що ймовірно ведуться з Росії, впливають на роботу Ради», яке 13 липня опублікували Liga.net, Texty.org та Інститут масової інформації. Після аналізу понад 10 тисяч повідомлень у телеграм-каналах «Темный рыцарь», «Макс Бужанский», «Dubinsky.pro», «Легитимный» та «Резидент», журналістка визначила, що два останніх можуть адмініструвати з РФ.
29 липня Любов Величко подала до Броварського відділку поліції заяви про погрози вбивством і перешкоджання професійній діяльності. 30 липня правоохоронці відкрили кримінальне провадження через погрози їй у соціальній мережі. Натомість справу про перешкоджання поліція не хотіла відкривати, тому пані Величко подала до суду скаргу. 21 серпня Броварський міськрайонний суд зобов'язав внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження стосовно голови Партії Шарія - Ольги Шарій - про перешкоджання журналістській діяльності Любові Величко. На вимогу суду поліція відкрила провадження про перешкоджання журналістці (ст. 171-1 Кримінального кодексу). Його об'єднали з відкритим раніше провадженням про погрози вбивством журналістці (ст. 345-1 Кримінального кодексу).
26 серпня Любов Величко повідомила, що подала до Державного бюро розслідувань скаргу на неправомірні дії слідчої Броварського відділку поліції в кримінальному провадження про погрози. Журналістка подала скаргу, бо слідча не зареєструвала справу про перешкоджання, у якій фігурує Ольга Шарій та адміністратори телеграм-каналів.
Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав розслідувати погрози і тиск на журналістку Любов Величко. Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» теж закликала українську владу гарантувати безпеку та швидко розслідувати справу Любові Величко.