У Білорусі перевіряють, чи може російський пропагандист Коц очолювати газету «КП в Беларуси»

У Білорусі перевіряють, чи може російський пропагандист Коц очолювати газету «КП в Беларуси»

27 Листопада 2020
1718
27 Листопада 2020
17:51

У Білорусі перевіряють, чи може російський пропагандист Коц очолювати газету «КП в Беларуси»

1718
Мінінформації Білорусі пообіцяло за місяць завершити перевірку.
У Білорусі перевіряють, чи може російський пропагандист Коц очолювати газету «КП в Беларуси»
У Білорусі перевіряють, чи може російський пропагандист Коц очолювати газету «КП в Беларуси»

Міністерство інформації Білорусі перевіряє, чи може громадянин РФ, пропагандист Олександр Коц бути головним редактором газети «Комсомольская правда в Беларуси». Про це 27 листопада повідомила Білоруська асоціація журналістів.

Згідно з законодавством Білорусі, обіймати посаду головного редакторка білоруського видання може лише громадянин Білорусі. Натомість росіянина Олександра Коца підписують як головного редактора, а не як виконувача обов'язків редактора. Через це 9 листопада подали петицію з проханням до Міністерства інформації Білорусі провести перевірку щодо Олександра Коца.

Заступник міністра інформації Ігор Бузовський 25 листопада відреагував на звернення: «Міністерство у встановлений законодавством місячний термін перевірить відповідність головного редактора вимогам білоруського законодавства та зобов'язанням країни в цій частині за міжнародними договорами Республіки Білорусь, після чого ухвалять рішення про внесення змін чи відмову у внесенні відповідних змін у реєстр».

Олександр Коц – військовий кореспондент російської «Комсомольской правды». Він висвітлював конфлікти в Косово, Афганістані, Сирії, Україні, Іраку, Лівії, Єгипті та Нагірному Карабаху. Коц внесений до «чорного списку» «Миротворця». Він разом з іншим кореспондентом КП Дмитром Стешиним у 2014 році активно писав про події в Україні, використовуючи маніпуляції і відверту брехню – вони діяли в межах головних меседжів російської пропаганди. Крім того, у 2006 році Олександр Коц, тоді вже колишній кореспондент КП, спробував встановити державний прапор Росії в Феодосії, після чого журналіста затримали українські спецслужби й він був змушений покинути Україну.

Як писав ДМ, у серпні 2020 року державне видавництво «Білоруський будинок друку» декілька разів відмовилося друкувати номери «Комсомольской правды в Беларуси», яка публікувала фото з протестів.

31 серпня головною редакторкою «Комсомольской правды в Беларуси» стала Марина Бунакова, колишня редакторка «KP.ru в Хабаровске» та кореспондентка «Комсомольской правды». Колишній головний редактор газети Андрій Левківський очолював «КП у Білорусі» понад 10 років. Він залишився працювати у виданні й став першим заступником головреда.

2 листопада стало відомо, що виконувачем обов'язків головного редактора газети «Комсомольская правда в Беларуси» став російський пропагандист, працівник московської редакції КП Олександр Коц.

Нагадаємо, 19 серпня білоруська служба «Радіо Свобода» повідомила, що працівників Національної державної телерадіокомпанії Білорусі (Белтелерадіокомпанії), які підтримують протестувальників та вийшли на страйк, замінюють фрілансерами, колишніми та нинішніми працівниками російського пропагандистського каналу Russia Today. Водночас до будівлі Белтелерадіокомпанії не пускають працівників Національної державної телерадіокомпанії Білорусі, які виходили на страйк. Головна редакторка RT (Russia Today) Маргарита Симоньян заявила, що в Мінську її журналістів нібито немає. За її словами, співробітники російського пропагандистського каналу готові допомогти, якщо їх «ввічливо попросять».

20 серпня міжнародна ініціатива експертів iSANS повідомила, що в Білорусі журналістів Белтелерадіокомпанії та ОНТ, які звільнилися або вийшли на страйк, замінюють працівниками МІА «Россия Сегодня» (RT, Sputnik, «РИА Новости»), які мають завдання встановити контроль над білоруськими державними ЗМІ. Крім того, за даними iSANS, удо Білорусі приїхали «високопоставлені куратори з Москви», які мають завдання «уніфікувати подачу інформації»; а також група осіб з Адміністрації президента РФ, які мають курувати «роботу по контролю та переструктуруванню соціального простору». 

Наступного дня чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив, що в Белтелерадіокомпанії почали працювати російські кореспонденти. Він попросив у РФ прислати дві-три групи репортерів після того, як білоруські журналісти почали масово звільнятися з державних ЗМІ та виходити на протести.

10 вересня російський державний пропагандистський телеканал RT повідомив, що 32 працівники каналу та відеоагентства Ruptly працюють у Білорусі. Працівники пропагандистського каналу нібито консультують білоруських колег, але «не працюють на білоруському ТБ».

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1718
Читайте також
22.09.2020 17:53
Вікторія Романюк, Олена Чуранова, Інститут масової інформації
2 274
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ORGANIZACUIA BOR''BU S OSLOM===S DETEKTOR=MEDIA
541 дн. тому
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду