В Україні в липні зафіксували 13 порушень свободи слова – ІМІ

В Україні в липні зафіксували 13 порушень свободи слова – ІМІ

4 Серпня 2020
1671

В Україні в липні зафіксували 13 порушень свободи слова – ІМІ

1671
Цього місяця журналістки (шість) зазнали більше утиску своїх прав, ніж журналісти (чотири).
В Україні в липні зафіксували 13 порушень свободи слова – ІМІ
В Україні в липні зафіксували 13 порушень свободи слова – ІМІ

В Україні в липні зафіксували 13 порушень свободи слова, з яких 12 випадків стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Найбільше порушень зафіксували в категорії «перешкоджання законній журналістській діяльності» – вісім, проте в липні спостерігається зменшення кількості таких випадків у порівнянні з червнем. Також зафіксовано три випадки погроз та по одному випадку побиття та юридичного тиску.

Погрози через свою професійну діяльність отримали Катерина Сергацкова, Ірина Федорів та Любов Величко. Журналістки зазнали погроз та цькування через соцмережі, опубліковано адреси та навіть встановлено на будинку меморіальну табличку.

«Перешкоджали журналістам, зокрема, у Києві не пускаючи на судові засідання, які мають суспільний резонанс (у справі вбивства журналіста Павла Шеремета), на Волині допускали не на всі локації під час робочої поїздки Володимира Зеленського, у Запоріжжі оператору вдарили ціпком по камері під час зйомки, тощо», – йдеться в повідомленні.

Порушення сталися в шести регіонах країни, серед них лідером є Київ (шість випадків), Харківщина та Херсонщина (по два випадки), Волинь, Запоріжжя та Полтавщина (по одному).

З початку року ІМІ зафіксував загалом 125 порушень свободи слова, 69 випадків перешкоджання, 14 випадків побиття та 12 випадків погроз.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці «Барометр свободи слова».

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний і політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини профти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Нагадаємо, 6 липня 2020 року Інституту масової інформації повідомив, що в Україні за шість місяців 2020 року зафіксували 112 випадків порушень свободи слова, більшість цих порушень стосувалася фізичної агресії – 86. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1671
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду