Кабмін вніс до Ради законопроєт про саморегулювання
Кабмін вніс до Ради законопроєт про саморегулювання
17 грудня проєкт зареєстровано під № 2613. Текст законопроєкту та супровідних документів на сайті Ради поки відсутній, але про його зміст розповів директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко на експертному обговоренні «Саморегуляція в медіа».
«Буквально сьогодні заступник міністра економіки Дмитро Романович анонсував новий законопроєкт, який підготувало міністерство, – у сфері саморегуляції в цілому. Його вже офіційно зареєстрували вчора. Нам вдалося дістати текст законопроєкту», – пояснив пан Шевченко.
За його словами, законопроєкт не поширюється лише на відносини, які стосуються нацбезпеки й оборони, суддівське самоврядування, прокурорське самоврядування, забезпечення правопорядку, адвокатське самоврядування і нотаріат. Це єдині винятки, тобто законопроєкт поширюється на всі інші сфери, у тому числі медійну.
Законопроєкт передбачає, що самоврядні організації – це громадські організації з особливим статусом, який можна отримати, якщо організація відповідає певним критеріям, згаданим у законі.
Серед критеріїв – наявність розроблених і затверджених правил саморегулівної організації. Цими правилами мають бути передбачені такі порядки:
- контролю за дотриманням статуту та правил саморегулівної організації та відповідальності за їх порушення;
- апеляції на рішення органів управління саморегулівної організації;
- розгляду скарг та відшкодування збитків споживачам.
«Потенційно, якщо закон буде ухвалено, держава буде визначати рамку, хто такі саморегуляторні організації, і медійна сфера буде підпадати під цю рамку теж», – наголосив Тарас Шевченко.
Нагадаємо, Міністерство культури, молоді та спорту виступає за те, щоб в Україні була створена єдина організація журналістського саморегулювання, яка підтверджуватиме статус журналіста.
Фото: Укрінформ