18:19
Середа, 18 Грудня 2019

Кабмін вніс до Ради законопроєт про саморегулювання

Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про саморегулювання господарської та професійної діяльності».
Кабмін вніс до Ради законопроєт про саморегулювання
Кабмін вніс до Ради законопроєт про саморегулювання

17 грудня проєкт зареєстровано під № 2613. Текст законопроєкту та супровідних документів на сайті Ради поки відсутній, але про його зміст розповів директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко на експертному обговоренні «Саморегуляція в медіа».

«Буквально сьогодні заступник міністра економіки Дмитро Романович анонсував новий законопроєкт, який підготувало міністерство, – у сфері саморегуляції в цілому. Його вже офіційно зареєстрували вчора. Нам вдалося дістати текст законопроєкту», – пояснив пан Шевченко.

За його словами, законопроєкт не поширюється лише на відносини, які стосуються нацбезпеки й оборони, суддівське самоврядування, прокурорське самоврядування, забезпечення правопорядку, адвокатське самоврядування і нотаріат. Це єдині винятки, тобто законопроєкт поширюється на всі інші сфери, у тому числі медійну.

Законопроєкт передбачає, що самоврядні організації – це громадські організації з особливим статусом, який можна отримати, якщо організація відповідає певним критеріям, згаданим у законі.

Серед критеріїв – наявність розроблених і затверджених правил саморегулівної організації. Цими правилами мають бути передбачені такі порядки:

  • контролю за дотриманням статуту та правил саморегулівної організації та відповідальності за їх порушення;
  • апеляції на рішення органів управління саморегулівної організації;
  • розгляду скарг та відшкодування збитків споживачам.

«Потенційно, якщо закон буде ухвалено, держава буде визначати рамку, хто такі саморегуляторні організації, і медійна сфера буде підпадати під цю рамку теж», – наголосив Тарас Шевченко.

Нагадаємо, Міністерство культури, молоді та спорту виступає за те, щоб в Україні була створена єдина організація журналістського саморегулювання, яка підтверджуватиме статус журналіста.

Фото: Укрінформ

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
787
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду