ІМІ звернеться до очільників низки відомств та Верховної Ради через «ручну акредитацію» в зоні ООС

ІМІ звернеться до очільників низки відомств та Верховної Ради через «ручну акредитацію» в зоні ООС

7 Листопада 2019
1353
7 Листопада 2019
16:24

ІМІ звернеться до очільників низки відомств та Верховної Ради через «ручну акредитацію» в зоні ООС

1353
Інститут масової інформації планує надіслати листи міністру оборони, голові Служби безпеки України, міністру внутрішніх справ та чотирьом комітетам Верховної Ради із прохання вирішити проблему щодо акредитації журналістів в зоні проведення операції Об’єднаних сил.
ІМІ звернеться до очільників низки відомств та Верховної Ради через «ручну акредитацію» в зоні ООС
ІМІ звернеться до очільників низки відомств та Верховної Ради через «ручну акредитацію» в зоні ООС

Про це повідомила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк на своїй сторінці в Facebook.

«Щодо "смиканої" акредитації журналістів в ООС, і нещодавньої дуже дивної ситуації з недопуском Максима Левіна. Ми звертаємося до правоохоронних органів, Міністерства оборони, СБУ, та чотирьох Комітетів ВР, з тим щоб вирішити нарешті проблему "ручної акредитації" в зоні ООС. Офіційні листи будуть всім надіслані, ми зі свого боку готові включатися в роботу», – пояснила пані Романюкю

Згідно із заявою ІМІ, акредитація журналістів в зоні ООС має відбуватись за зрозумілими і публічно оголошеними правилами, відповідно до чітко встановлених критеріїв. Неприпустимим є «ручне керування» питаннями акредитації журналістів без визначеності критеріїв допуску або недопуску журналістів до акредитації. 

Крім того, зазанчається, що законодавство України не містить обмежень щодо пересування громадян України, окрім власне бойових позицій в зоні ООС.

«Встановлення при цьому обмежень для пересування журналістів є неприпустимим прикладом незаконного обмеження свободи слова і законної професійної діяльності журналістів. Таке ставлення з боку органів державної влади України наносить шкоду Україні, не забезпечуючи при цьому жодних перешкод представникам країни-агресора в зборі інформації в зоні ООС», – йдеться в повідомленні.

Офіційний лист буде надісланий міністру оборони України Андрію Загороднюку, голові СБУ Івану  Баканову, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони, та розвідки, Комітету ВР з питань інформаційної та гуманітарної політики, Комітету ВР з питань свободи слова та Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності. Повний текст заяви можна подивитися тут.

Як писав ДМ, фотокореспондент Lb.ua Максим Левін повідомив, що йому 6 листопада відмовили в акредитації в зоні проведення операції Об’єднаних сил. У пресцентрі штабу операції Об’єднаних сил пояснили відмову в акредитації тим, що кореспондент перетнув лінію ООС з простроченою карткою без попередньої заявки на роботу. Згодом пан Левін отримав листа від пресцентру штабу, у якому йдеться, що нібито при перевірці документів він пред’явив поліції прескарту, строк дії якої закінчився ще в січні 2019 року. «Я не показував їм прескарти, я їм пред’являв журналістське посвідчення», – сказав фотокореспондент.  

Нагадаємо, 30 жовтня кореспондет ТСН повідомив, що українських журналістів не пускають у зону відведення військ на Донбасі. Проїзд для журналістів закритий до Катеринівки та Золотого-4 Луганської області, у районі яких з 29 жовтня розпочалося розведення сил і засобів від лінії розмежування. 29 жовтня о 12.00 в Луганській області у районі Золотого-4 почався процес розведення сил з обох сторін на відстань в один кілометр від лінії зіткнення в обидва боки. Розвдення військ триватиме три доби, проте загалом процес розведення сил і засобів може тривати до 30 днів. 28 жовтня в районі проведення ООС оголосили режим «жовтий», який вводить додаткові обмеження для громадян і надає додаткові повноваження військовим і правоохоронцям.

31 жовтня пресцентр штабу ООС повідомив, що робота ЗМІ в районі проведення операції Об’єднаних сил жодним чином не припиняється в зв’язку із запровадженням в районі проведення ООС режиму «жовтий». У штабі також пояснили порядок перетину журналістами блокпостів на Донбасі.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1353
Читайте також
17.02.2020 10:48
Іра Рябоштан
«Детектор медіа»
4 086
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду