14:56
Середа, 6 Листопада 2019

Ткаченко вважає, що проти збиткових ЗМІ варто застосовувати санкції

Голова парламентського комітету гуманітарної та інформполітики, народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко повідомив, що до кінця 2019 року його комітет планує внести законопроєкт про медіа.
Ткаченко вважає, що проти збиткових ЗМІ варто застосовувати санкції
Ткаченко вважає, що проти збиткових ЗМІ варто застосовувати санкції

Про це він сказав 6 листопада під час виступу у Верховній Раді з нагоди парламентських слухань щодо безпеки журналістів.

«Україна – ледь не єдина країна в Європі, де переважна більшість приватних ЗМІ є збитковими. Це, звичайно, створює підозру того, що власники впливають на журналістів. У футболі, в UEFA, уже 10 років діє принцип так званого "фейрплей". Умовно кажучи, "скільки заробляєш – стільки витрачаєш". Якщо, наприклад, упродовж трьох років ЗМІ є постійно збитковими – напевно є шанс застосування певних санкцій. Так, можливо, у результаті в нас стане менше яскравих шоу, безлічі серіалів і безлічі інформаційних каналів, але це буде чесний бізнес. Так само чесно всім журналістам отримувати зарплати не в конвертах і платити з них податки. У новому законі про медіа, який ми збираємося винести комітетом уже до кінця цього року, ця ідея також знайде своє відображення», – розповів Олександр Ткаченко.

Крім того, на його думку, Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка займається встановленням власників деяких каналів, розгляне питання відповідальності деяких осіб у потуранні російській агресії.

«На жаль, останнім часом, такі поняття як фейкові новини, свідома дезінформація, елементарне порушення журналістських стандартів, потурання агресії ворога проти нашої країни – стали звичним фактором. Я вже не кажу про мову ненависті. Звичайно, це делікатне питання і обговорення цього питання межує з наступом на свободу слова. Утім, хтось за це теж має нести відповідальність. Особливо, коли мова йде про потурання агресії ворога. Можу запевнити жоден "кум Путіна" у цьому питанні не допоможе. У парламенті створена Тимчасова слідча комісія, яка займається питання встановлення власників деяких каналів. Думаю, у ній ми також розглянемо питання відповідальності деяких осіб та їхніх друзів у потуранні російській агресії», – пояснив він.

Нагадаємо, 20 червня заступник глави тоді ще Адміністрації президента Кирило Тимошенко повідомив, що команда тоді ще АП розробляє пакет законопроєктів щодо медіаіндустрії. Тодішній радник команди Президента України з політичних питань Микита Потураєв у коментарі «Детектору медіа» повідомив, що законопроєкт стосуватиметься й питання деолігархізації ЗМІ.

Заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв повідомив, що законопроєкт про медіа, над яким зараз працює робоча група при комітеті, включатиме в себе норми відповідальності ЗМІ за розповсюдження дезінформації, але ця відповідальність не буде кримінальною. 

Читайте також

Фото: Олексій Темченко

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1023
Переглядів
Коментарі
Taras
11:45 / 07 Листопада 2019
В такому випадку його гімняні плюси закриють першими?
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду