Ткаченко вважає, що проти збиткових ЗМІ варто застосовувати санкції
Ткаченко вважає, що проти збиткових ЗМІ варто застосовувати санкції
Про це він сказав 6 листопада під час виступу у Верховній Раді з нагоди парламентських слухань щодо безпеки журналістів.
«Україна – ледь не єдина країна в Європі, де переважна більшість приватних ЗМІ є збитковими. Це, звичайно, створює підозру того, що власники впливають на журналістів. У футболі, в UEFA, уже 10 років діє принцип так званого "фейрплей". Умовно кажучи, "скільки заробляєш – стільки витрачаєш". Якщо, наприклад, упродовж трьох років ЗМІ є постійно збитковими – напевно є шанс застосування певних санкцій. Так, можливо, у результаті в нас стане менше яскравих шоу, безлічі серіалів і безлічі інформаційних каналів, але це буде чесний бізнес. Так само чесно всім журналістам отримувати зарплати не в конвертах і платити з них податки. У новому законі про медіа, який ми збираємося винести комітетом уже до кінця цього року, ця ідея також знайде своє відображення», – розповів Олександр Ткаченко.
Крім того, на його думку, Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка займається встановленням власників деяких каналів, розгляне питання відповідальності деяких осіб у потуранні російській агресії.
«На жаль, останнім часом, такі поняття як фейкові новини, свідома дезінформація, елементарне порушення журналістських стандартів, потурання агресії ворога проти нашої країни – стали звичним фактором. Я вже не кажу про мову ненависті. Звичайно, це делікатне питання і обговорення цього питання межує з наступом на свободу слова. Утім, хтось за це теж має нести відповідальність. Особливо, коли мова йде про потурання агресії ворога. Можу запевнити жоден "кум Путіна" у цьому питанні не допоможе. У парламенті створена Тимчасова слідча комісія, яка займається питання встановлення власників деяких каналів. Думаю, у ній ми також розглянемо питання відповідальності деяких осіб та їхніх друзів у потуранні російській агресії», – пояснив він.
Нагадаємо, 20 червня заступник глави тоді ще Адміністрації президента Кирило Тимошенко повідомив, що команда тоді ще АП розробляє пакет законопроєктів щодо медіаіндустрії. Тодішній радник команди Президента України з політичних питань Микита Потураєв у коментарі «Детектору медіа» повідомив, що законопроєкт стосуватиметься й питання деолігархізації ЗМІ.
Заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв повідомив, що законопроєкт про медіа, над яким зараз працює робоча група при комітеті, включатиме в себе норми відповідальності ЗМІ за розповсюдження дезінформації, але ця відповідальність не буде кримінальною.
Фото: Олексій Темченко