Прокуратура Криму розпочала провадження через вирок блогеру Мемедемінову

Прокуратура Криму розпочала провадження через вирок блогеру Мемедемінову

4 Жовтня 2019
1332

Прокуратура Криму розпочала провадження через вирок блогеру Мемедемінову

1332
2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд РФ засудив до 2,5 років позбавлення волі кримськотатарського блогера, громадянського журналіста руху «Крымская солидарность» Нарімана Мамедемінова.
Прокуратура Криму розпочала провадження через вирок блогеру Мемедемінову
Прокуратура Криму розпочала провадження через вирок блогеру Мемедемінову

Про відкриття провадження через вирок росіійського суду повідомила у Facebook речниця прокуратури Криму Катерина Діденко.

«Окупаційна влада намагається силою знищити будь-які прояви свободи слова та свободи висловлення думок в Криму і незаконне засудження Нарімана Мемедемінова до позбавлення волі яскравий цьому приклад. Суд визнав його винним у нібито публічних закликах до терористичної діяльності за опубліковане у 2013 році відео на YouTube. У зв‘язку з цим, прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни)», - йдеться в повідомленні.

За словами пані Діденко, вказані дії окупаційних правоохоронців та суддів РФ мають ознаки порушення законів та звичаїв війни, оскільки Наріман Мемедемінов був позбавлений права на справедливий судовий розгляд.

«Також до нього незаконно було застосувано кримінальне законодавство РФ, що є серйозним порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року», - додала речниця прокуратури Криму.

Нагадаємо, 2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд Ростова-на-Дону (РФ) оголосив вирок кримському блогеру Наріману Мемедемінову, якого звинуватили нібито в публічних закликах до тероризму. Його засудили до 2 років і 6 місяців позбавлення волі.

Захисник Едем Семедляєв припустив, що Мемедемінов проведе приблизно рік у колонії-поселенні. За словами адвоката, перераховувати блогеру вже відбутий у СІЗО термін за принципом «день за два» не будуть, оскільки він засуджений за «терористичною» статтею. Проте прокуратура може оскаржити вирок, щоб збільшити термін ув'язнення.

Нагадаємо, кримськотатарського блогера, громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова наприкінці березня 2018 року затримали російські силовики. Його звинуватили за ч. 2 ст. 205 КК Росії (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, здійснені з використанням мережі Інтернет).

Претензії у російських силовиків викликав відеоблог на YouTube, який Мемедемінов вів із 2013 по 2015 роки. У ньому розміщені кілька десятків відеороликів із коментарями політичних подій і тем, закликами дотримуватися норм ісламу і думками про російські державні свята: День захисника вітчизни, Міжнародний жіночий день, День захисту дітей і інші.

Правозахисники і медійники вимагали від Росії та влади анексованого Криму негайного звільнення Мемедемінова. МЗС України також закликало звільнити кримського активіста. У квітні 2018-го медійники розпочали інформаційну кампанію на підтримку Мемедемінова.

22 травня 2018 року слідство у справі блогера Мемедемінова відмовилося визнавати наявність у нього українського громадянства. Захист Мемедемінова збирає матеріали для ЄСПЛ.

29 березня 2019 року блогеру зробили операцію, на яку він очікував близько двох місяців.

1 жовтня Наріман Мемедемінов виступив із останнім словом у Південному окружному військовому суді в російському Ростові-на-Дону. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1332
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду