Мемедемінову не перерахують відбутий у СІЗО термін за принципом «день за два» - адвокат
Мемедемінову не перерахують відбутий у СІЗО термін за принципом «день за два» - адвокат
Про це адвокат розповів виданню «Крим.Реалії».
За його словами, перерахували блогеру вже відбутий у СІЗО термін за принципом «день за два» не будуть, оскільки він засуджений за «терористичною» статтею.
«З урахуванням призначеного покарання у вигляді 2 років і 6 місяців колонії-поселення, а також відбуття з моменту арешту повних 1 року і 4 місяців у СІЗО, а також часу на подачу і розгляд апеляційної скарги, Наріман поїде відбувати покарання в колонію-поселення приблизно на рік», - розповів Едем Семедляєв.
За словами адвоката, на умовно-дострокове звільнення його підзахисний зможе претендувати тільки через п'ять місяців.
«Закон говорить нам, що за терористичною статтею Наріман зможе подавати документи на умовно-дострокове тільки після відсидки не менше трьох чвертей терміну. У його випадку – це один рік і приблизно 9-10 місяців», – розповів він.
Також Семедляєв вважає, що прокуратура оскаржуватиме вирок Мемедемінову, через що термін ув'язнення може збільшитися.
Нагадаємо, 2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд Ростова-на-Дону (РФ) оголосив вирок кримському блогеру Наріману Мемедемінову, якого звинуватили нібито в публічних закликах до тероризму. Його засудили до 2 років і 6 місяців позбавлення волі.
Російська прокуратура просила для Нарімана Мемедемінова 6 років в'язниці.
1 жовтня Наріман Мемедемінов виступив із останнім словом у Південному окружному військовому суді в російському Ростові-на-Дону.
Нагадаємо, кримськотатарського блогера, громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова наприкінці березня 2018 року затримали російські силовики. Мемедемінова звинуватили за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, здійснені з використанням мережі Інтернет).
Претензії у російських силовиків викликав відеоблог на YouTube, який Мемедемінов вів із 2013 по 2015 роки. У ньому розміщені кілька десятків відеороликів із коментарями політичних подій і тем, закликами дотримуватися норм ісламу і думками про російські державні свята: День захисника вітчизни, Міжнародний жіночий день, День захисту дітей і інші.
22 травня 2018 року слідство у справі блогера Мемедемінова відмовилося визнавати наявність у нього українського громадянства. Захист Мемедемінова збирає матеріали для ЄСПЛ.
29 березня 2019 року блогеру зробили операцію, на яку він очікував близько двох місяців.